Brazilské „komando“ míří do Lípy. Odolají mu Démoni?

Česká Lípa – Dnešní zápas 15. kola nejvyšší soutěže futsalistů mezi Českou Lípou a Litoměřicemi začíná ve 20.30 hodin.
Rodrigo Taverna, Rodriguez dos Reis Danilinho, Johne Melo de Sousa, Wenderson da Silva Ferrer.
To jsou jména některých brazilských fotbalistů, jež nová městská sportovní hala v České Lípě nikdy neviděla. Ale dnes večer se tak poprvé stane.

V rámci 15. kola CHANCE futsal ligy totiž na palubovku Démonů zavítá ambiciózní nováček Gardenline Litoměřice, který se letos opírá právě o fotbalové kvality Jihoameričanů.
„Jedeme pro tři body,“ prohlásil sebevědomě David Filinger, hrající asistent trenéra Litoměřic. „Známe sílu soupeře a předpokládáme, že to bude velmi těžké utkání. Musíme být trpěliví, do hry musíme dát bojovnost, která nám v minulém utkání chyběla. Bez toho bychom proti Lípě těžko uspěli. Bude nám chybět vyloučený Vagnao, ale do sestavy se po vyloučeních vracejí Rodrigo Taverna a Danilinho.“
Oba celky mají v průběžné tabulce naprosto odlišné postavení. Českolipští Démoni zaujímají se 14 body předposlední místo, Gardenline Litoměřice okupuje čtvrtou příčku, kde má 21 bodů.
V minulém dějství nejvyšší futsalové soutěže Litoměřice remizovaly 1:1 s hostujícím Třincem, Česká Lípa prohrála s favorizovanou Chrudimí vysoko 1:9.
Karel Kruliš, kormidelník České Lípy, na dotaz Deníku, v jaké sestavě Démoni v pátek večer nastoupí, odpověděl: „Doufám, že budeme v plné sestavě. Chybět by měl jen Kostic, který plní reprezentační povinnosti za Bulharsko v kvalifikaci.“
S jakým výsledkem budete spokojen?
Gardenline má velice silný tým, a proto nesmíme tento zápas podcenit. Pokusíme se vybojovat alespoň bod, který by mohl v už tak našlapané tabulce hrát významnou roli.“
Máte hru Gardenline přečtenou? Na co si dát u soupeře pozor, v čem ho eliminovat?
„Litoměřičtí jsou hodně silní na míči a mají vše dobře organizované. Ale pokud budeme jejich rozehrávky dobře bránit a napadat je ve středu hřiště, tak se s nimi dá hrát. Proto se pokusíme o zázrak, i když víme, jak těžké to bude.
Kdo ze sestavy Litoměřic je podle vás nejnebezpečnějším hráčem?
Odpovím stručně, ale jasně: Rodrigo Taverna.
Právě zmiňovaný třiatřicetiletý Brazilec rozhodl svým gólem říjnový zápas sezony mezi Litoměřicemi a Lípou, když v poslední minutě prvního poločasu překonal gólmana Milena Kirova.
Obránce Rodrigo odehrál v tomto soutěžním ročníku celkem 12 zápasů, v nichž dal 10 gólů a na tři branky přihrával. Klub Gardenline je jeho již čtvrtým chlebodárcem v 1. české lize. Předtím působil v Balticfloře Teplice, Tangu Brno a ERA-PACKu Chrudim.
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/brazilske-komando-miri-do-lipy-odolaji-mu-demoni-20170120.html