Soukup: „Návrat k Démonům mě láká. Chci se dát zdravotně do kupy“

Česká Lípa – Pouze tři zápasy v dresu nováčka 2. ligy, FC Malibu Mladá Boleslav, odehrál futsalový kanonýr Milan Soukup.
Talentovaný třicetiletý hráč z České Lípy po dosti nečekaném odchodu od Démonů oblékal dres například pražské Sparty či GMM Jablonec. Co bude dál?  Milan Soukup poskytl Deníku exkluzivní rozhovor.

Co se vám vlastně stalo?
Ve čtvrtém utkání sezony za Boleslav na Kladně mě v 5. minutě prošlápl jeden z protihráčů. Byl z toho rozdrcený meniskus v pravém koleni a v prosinci jsem šel na operaci. Operoval mě pan primář MUDr. Petr Gutwald.
Ale to nebyla vaše první operace kolena, že?
Právě že ne… Už jsem prodělal čtyři artroskopie a jednu plastiku předního zkříženého vazu.
A jak to s ním vypadá teď?
Začal jsem regeneraci, jezdím na kole, plavu a začínám pomalu vyklusávat. Chci se co nejdříve vrátit do formy, ale musím co nejvíce posílit stehenní sval. Bude to náročné, s čímž se musí počítat…

Milan Soukup– Nejlepší střelec II. futsalové ligy (skupina Západ) z let 2012 a 2014
– V sezoně 2012/ 2013 se stal čtvrtým nejlepším kanonýrem Chance futsal ligy.
– V roce 2013 se umístil na 8. místě v anketě Futsalista roku.

Stihnete vůbec závěr sezony ve 2. lize za Boleslav?
Původně jsem se chtěl v únoru zapojit do tréninků s mužstvem, ale přehodnotil jsem zdravotní situaci a rozhodl se, že do konce tohoto soutěžního ročníku nebudu ve futsalu pokračovat. Nechci to uspěchat. V Malibu jsou super lidi, kteří mě podporují a snaží se mě udělat ještě lepším hráčem. Ale přece jen; při futsale dostávají kolena neskutečný zápřah, a proto jsem se rozhodl pro jednu prioritu: co nejdříve se vrátit k velkému fotbalu. Hraji v Zárybech (I. A třída Středočeského kraje, pozn. aut.), kde na můj návrat hodně spoléhají.
Sledujete také výsledky Démonů v 1. lize? Udrží se letos?
Samozřejmě, že kluky sleduji. Letošní 1. liga je neskutečně vyrovnaná. A zda se Démoni udrží? Já osobně bych jim to moc a moc přál. S Českou Lípou a jejich fanoušky jsem prožil zatím nejkrásnější futsalové momenty své kariéry, na to se přece nezapomíná. Vedení klubu teď velice dobře posílilo hráčský kádr, který dokázal venku potrápit i Chrudim. Věřím, že se udrží, i když to bude hodně těžké. Každý bod bude rozhodující.
Ruku na srdce: neláká vás comback do „démonského“ prostředí?
Návrat mě láká, nebudu lhát, že ne (úsměv). Pokud se dám zdravotně do kupy, tak věřím, že mám ještě co nabídnout. Přiznám se, že moc rád bych si to s klukama ještě „dal do kecky“. Hlavně se Švýckem (Martin Švec, pozn. aut.). Byli jsme na sebe hodně zvyklí a hrálo se mi s ním velice dobře. A ještě tam jsou dva kluci, se kterými jsem hrával ve Spartě Tomáš Fichtner a Míra Havrda. Takže říkám: pokud budu pozvaný na letní přípravu Démonů, tak ji velice rád absolvuji.
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/soukup-navrat-k-demonum-me-laka-chci-se-dat-zdravotne-do-kupy-20170121.html