Chrudim v České Lípě potvrdila roli favorita 1. ligy

Česká Lípa – S favoritem Chance futsal ligy drželi v pátečním duelu krok jen během prvního poločasu.
Pak se projevila kvalita a kreativita chrudimského mančaftu, který českolipským Démonům uštědřil devítigólový debakl.
Zápas 14. kola 1. ligy v českolipské sportovní hale skončil výhrou hostí v poměru 9:1.

FC Démoni Česká Lípa – ERA-PACK Chrudim 1:9 (1:2)
První poločas ještě nevypadal pro Démony tak hrozivě, protože před přestávkou za stavu 0:2 domácí kapitán Stanislav Bejda snížil na 1:2. Jenže ve druhé části Chrudimští zabrali a sedmi trefami českolipské mužstvo doslova rozleptali. Hattrickem se v chrudimském dresu zaskvěl Pavel Drozd.
„Po čtyřech obdržených gólech bylo po zápase, Chrudim vyhrála zaslouženě. Ale my neklesáme na mysli a jedeme dál. Pro nás důležité zápasy teprve přijdou,“ svěřil se českolipský kormidelník Karel Kruliš.
Jeho protějšek, Felipe Conde, trenér FK ERA-PACK Chrudim, byl za výhru v Lípě rád: „Přes týden jsme nemohli trénovat tak, jak jsme chtěli, protože spousta hráčů byla na reprezentačním srazu. V Lípě jsme se zaměřili zejména na kvalitní hru dozadu, což jsme splnili na jedničku a já mohu být spokojený. Naši mladí hráči neskutečně rostou, a to je právě nyní to nejdůležitější. Máme čas se dál připravovat a jsem si jistý, že výkony celého týmu půjdou ještě nahoru.“

Branky: 18. Bejda (Švec) – 7. D. Drozd (Koudelka), 15. P. Drozd (M. Mareš), 22. Slováček (Koudelka), 24. M. Mareš (Felipe), 30. P. Drozd (R. Mareš), 34. Koudelka (Slováček), 35. P. Drozd (Felipe), 36. R. Mareš (P. Drozd), 37. Lukas (D. Drozd). Rozhodčí: Gryc, Milner.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (36. Kroupa) – Bejda, Vobořil, Šafář, Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Havlásek.
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/chrudim-v-ceske-lipe-potvrdila-roli-favorita-1-ligy-20170116.html