Plzeň si zastřílela a odváží si z České Lípy všechny body

V pátek večer se v českolipské sportovní hale uskutečnilo poslední 22. Kolo základní části Varta futsal ligy, ve kterém přívítali Démoni plzeňský Interobal. Zápas ve kterém už o nic nešlo ani jednomu týmu, když by Plzeň skončila za jakéhokoli výsledku druhá a Démoni už neměli šanci postoupit do play-off, na které ztráceli nedostižitelných šest bodů a na sestupové pozice měli náskok čtyři body. Zápas nakonec skončil vysokou výhrou hostů v poměru 8:2.

Zápas začal zostra, když už v první minutě ve svém vápně fauloval domácí brankář Sochůrek, to znamenalo penaltu pro hosty. Balón si na značku pokutového kopu postavil Tomáš Vnuk, zkusil to razantní střelou k levé tyči, Sochůrek však jeho úmysl přečetl a svůj faul odčinil chycenou penaltou, poté se hrál vyrovnaný zápas, velkých šancí bylo na obou stranách poskromnu, až do šesté minuty, kdy se po Kotkově přihrávce ocitl tváří v tvář brankáři Němcovi Miroslav Rott, ten si počínal jako zkušený střelec a přehodil vyběhnuvšího brankáře hostí. Poté zazvonili brankové konstrukce na obou stranách. Hosté se nebyli schopní prosadit, tak jim k tomu pomohli domácí svým šestým faulem, tedy prodlouženou penaltou. K té se postavil Michal Štrajt a chladnokrevně vyrovnal. Za stavu 1:1 se tedy šlo do kabin na poločasovou přestávku.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když se v jedna dvacáté minutě prosadil Zdeněk Sláma, nikdo nečekal že je předzvěst toho co se bude dít v dalších minutách, když se během deseti minut změnil ukazatel na světelné tabuli z 1:1 na hrozivých 7:1 pro hosty z Plzně. Během této desetiminutovky nastřelili hosté ještě dvě tyče. Zápas už se poté pouze dohrával, hosté nastřeli další tyčku, po které následoval protiútok, který skončil rohem, po kterém snížil Matouš Kubelka na 2:7 z pohledu domácích. Na konečných 8:2 pro hosty v poslední minutě upravil Tomáš Vnuk.
Potrženo, sečteno po vyrovnaném prvním poločase, rozhodl o osudu zápasu vstup Plzně do druhé půle, když dokázali dát během deseti minut šest branek a bylo po zápase. Závěrem lze říci, že pro Démony končí sezóna i přes prohru dobře, když dokázali splnit cíl a zachránili pro Českou Lípu nejvyšší futsalovou soutěž i pro příští rok. Plzeň po výhře nakonec obsadila po základní části sezóny druhé místo což znamená, že v play-off nastoupí proti týmu Svarog Teplice. Démoni končí sezónu na nepostupové deváté příčce.
Hodnocení Karel: Kruliš: Náš poslední zápas v letošní sezoně mohl být daleko lepší než je výsledek,
myslím že do poločasu jsme Plzeň znatelné trápili a bylo to i o poločase slyšet na celou halu :-).
Do druhé půle jsme šli s tim udržet Plzeň pod tlakem,ale po neproměněné šanci kdy jsme mohly jít do vedení a cos se nestalo tak plzeň přepnul motory a dala nám lekcí s produktivity,to co jim tam napadlo v první poločase to jim tam v tom druhém napadalo.
Plzeň vyhrála zaslouženě a přeji ji hodně štěstí do bojů o medaile.
My se loučíme na 9 místě a mohu říct, že jsme spokojeni a budeme se připravovat na další sezonu.
Démoni děkují fanouškum a sponzorům za podporu a doufají v jejich podporu i v příštím roce.
FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň 2:8 (1:1)
Branky: 6. Rott (Kotek), 38. Kubelka (Bažant) – 16. Štrajt (10 m kop), 21. Sláma (Vnuk), 23. Künstner (Havel), 25. Štverák (Vnuk), 26. Sláma (Štverák), 28. Mižár (Vnuk), 31. Rozboud (Štverák), 40. Vnuk (Štverák)
Karty: 40. Bažant (CLI) – 33. Mižár (PLZ), 38. Künstner (PLZ)
FC Démoni Česká Lípa: Sochůrek (Kirov) – Švec (C), Bažant, Bejda, Havrda, Kořínek, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek, Kubelka
SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Holý, Vnuk, Štverák, Sláma, Havel, Buchta, Künster, Slavík, Křemen, Mižár (C), Štrajt, Rozboud
Rozhodčí: Cílek, Černý