Trenér Karel Kruliš po porážce od Nejzbachu: "Spadli jsme z jahody na znak."

Česká Lípa – Stačilo osm minut, a bylo po zápase… Řeč je o středeční předehrávce VARTA futsal ligy mezi českolipskými Démony a 1. FC Nejzbach z Vysokého Mýta.

Právě v této úvodní fázi hosté vedli 4:0, aby si zaslouženě odvezli tři body.
„Začátek byl katastrofální,“ netajil rozčarování po porážce 2:7 v krátkém rozhovoru pro Deník domácí trenér Karel Kruliš.
„Přirovnal bych nás, ať mi kluci prominou, ke stojícím kuželům, mezi kterými si Nejzbach docela lehce zatrénoval.“
Co bylo v tomto duelu ze strany České Lípy špatně?
Skoro všechno… Hlavně ta nekoncentrovanost. Pozdě a nedůrazně jsme přistupovali k protihráčům před bránou. Vždyť Nejzbach během osmi minut čtyřikrát vystřelil a dal nám čtyři laciné góly!
Takže výkony vašeho týmu proti Jeseníku a Vysokému Mýtu se podle vás nedají srovnat?
To rozhodně nedají! Ale samozřejmě, že kvality Nejzbachu a jesenického Gamaspolu jsou v herním podání hodně rozdílné. Mě ale nejvíc zklamal laxní přístup, z něhož pramenily chyby, po nichž jsme dostali čtyři rychlé a zbytečně laciné góly. Ano, ve druhé půli se naše hra zlepšila, snížili jsme na 1:4, a taky v prvním poločase jsme měli nějaké šance, v té druhé ještě víc, ale na nějaký zvrat to prostě nebylo…
Proč?
Po vítězství nad Jeseníkem, kdy jsme si myseli, že půjde všechno samo, jsme spadli, jak říkám, z jahody na znak. A proto teď se musíme zase zvednout, soustředit se na další zápasy a v nich dokázat, že jsme tým.
Nejbližší důležitá bitva Démonů se odehraje za týden.
Přesně tak. V pátek šestnáctého února jedeme na Mělník, kde půjde o hodně. Bohužel chybět nám bude vykartovaný Tomáš Fichtner, což je pro mužstvo velké oslabení. Ale kluci dobře vědí, že záchranu máme ve svých rukách. Já pevně věřím, že se na tento duel všichni plně koncentrujeme a že první futsalovou ligu pro Českou Lípu zachráníme.