K bodům byli Démoni v Brně hodně blízko

Brno – Kouč Kruliš: „Domácí byli šťastnější, my jsme selhali v produktivitě.“

Futsalisté FC Démoni Česká Lípa body z jižní Moravy nepřivezli, byť alespoň k tomu jednomu měli v závěru utkání Chance futsal ligy s domácím Helasem Brno hodně blízko.

Helas Brno – Démoni Česká Lípa 7:6 (6:3)

I přes závěrečný nápor hostů nakonec povinné tři body získali Brňané, kteří v pátečním střetnutí 14. kola zvítězili 7:6. Opět se ukázalo, že pro Helas jsou zápasy s českolipským nováčkem spíše trápení.
Jako první se hned ve 2. minutě trefil Jan Ovčačík, jenže Démony obdržená branka nezaskočila. Naopak! Ve 3. minutě srovnal Karel Kaňkovský a po něm poslal hosty do vedení Lakatoš. Nicméně Helas neponechal nic náhodě a třemi góly v rozmezí jedné minuty otočil výsledek na svou stranu. V 10. minutě vedli domácí 4:2.
O minutu později vrátil hosty do hry Vobořil, ale do přestávky Helas znovu odskočil a vedl v poměru 6:3.
Ve druhém poločase se zdálo, že je rozhodnuto, protože ve 22. minutě zvýšil Lacko už na 7:3. Jenže Démoni se nevzdali, zatlačili domácí celek a třemi trefami snížili, když ve 39. minutě dal šestou kontaktní branku Stanislav Bejda. V posledních dvou minutách se mohl v klidu zrodit i vyrovnávací zásah, gólman Večeřa ale Brno podržel a je to hlavně on, kdo má zásluhu na domácím vítězství. Bohužel Česká Lípa odjela domů s prázdnou bodovou kapsou.

Ohlasy trenérů

„Rozhodla zkušenost domácích a také fakt, že nám chybělo štěstí. Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale neproměnili je. Domácí byli šťastnější, my jsme selhali v produktivitě,“ nechal se slyšet trenér České Lípy Karel Kruliš
Domácí lodivod Jan Loup byl ke svým svěřencům kritický: „Můžeme být rádi, že jsme udrželi výhru. Ve druhém poločase nás podržel brankář Večeřa a spousty našich hráčů si musí hrábnout do svědomí. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že Česká Lípa získala v historii osm ligových bodů a polovinu z nich proti nám. Dneska k tomu opět nebylo daleko. Lípa hrála sympaticky. Jediné, s čím jsem spokojený, je konečný výsledek. Jinak to byla z naší strany katastrofa.“

Branky (asistence): 2. Ovčačík (Havel), 9. Cupák (Lerch), 9. Sýkora (Cupák), 10. Ovčačík (Lidmila), 17. Sýkora (Cupák), 18. Lerch, 32. Lacko (Cupák) – 3. Kaňkovský (Lakatoš), 7. Lakatoš (Bejda), 11. Vobořil (Havlásek), 34. Bažant (Švec), 38. Bejda (Vobořil), 39. Bejda (Vobořil). Žluté karty: 30. Lacko 16. Bažant, 18. Bejda, 26. Michálek, 26. Vobořil.
Helas Brno: Večeřa – Cupák, Havlík, Ovčačík, Lidmila, Vlach, Presl, Lerch, Havel, Lacko, Sýkora, Hanuš, Dang.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Vobořil, Bažant, Lakatoš, Švec, Havlásek, Chládek, Razák.