Démoni nezvládli záchranářský duel s Kladnem a klesli na samé dno tabulky

Česká Lípa – Chance futsal liga v 15. kole: Česká Lípa inkasovala na domácí palubovce osm gólů, přičemž sama skórovala pouze jedinkrát.

Zápas o všechno. Tak by se dal charakterizovat boj o záchranu v Chance futsal lize mezi Českou Lípu a Kladnem, který hostila českolipská sportovní hala.

Pokud by domácí futsalisté zvítězili, zvýšila by se jejich naděje na záchranu. Místo toho se ale u Ploučnice radovali Středočeši, kteří po hattricku Josefa Fujdiara a úchvatném vystoupení Jiřího Veselého (1+3) brali všechny body za výhru 8:1.

FC Démoni Česká Lípa – FK Kladno 1:8 (0:3)

Do zápasu nemohl zasáhnout brankář Marek Michálek, který si odpykával karetní trest. Mezi tři tyče se tak postavil David Chládek, jenž však utkání nedochytal. Hned ve druhé minutě jej překonal střelou z úhlu Josef Fujdiar, který tak zahájil své gólové představení. Hostitelé mohli vzápětí odpovědět, ovšem Lakatoš pálil jen do připraveného Konečného.
V zajímavé šanci se posléze ocitl Havlásek, jemuž Konečný zmenšil střelecký prostor a možnost zneškodnil. Po další akci Fujdiara měl druhý gól na kopačce Slavík, na kterého zívala zcela prázdná branka, leč jeden z domácích hráčů mu radost překazil. Zanedlouho bylo v hostujících řadách opět veselo. Míče se totiž zmocnil Ervin Kuč a podle motta: „Ferda mravenec, práce všeho druhu“ jej po pěkné individuální akci dopravil až na místo určení.
Tříbrankové vedení zajistil někdejším Satanům Josef Fujdiar, který po přiťuknutí Veselého zamířil do prázdné kasy. Když po přestávce zvýšil na 4:0 pro Kladno Tomáš Slavík, jenž překonal Chládka nadvakrát, vypadalo to s akciemi Démonů na trhu nejvyšší futsalové soutěže opravdu hodně bledě. Po čtvrtém inkasovaném gólu se Chládek nechal vystřídat novou akvizicí v českolipském dresu Jaroslavem Belladou.
Ani ten však gólostroj Kladna nezastavil. Poté, co Švec nastřelil ke smůle Českolipských pouze horní tyč, udeřili v krátkém časovém sledu Jiří Veselý s Tomášem Slavíkem. Démoni se ke slovu dostali až ve 31. minutě, kdy Švec narýsoval pocukrovanou přihrávku Milanu Lakatošovi, který pověsil míč pod víko. Trenér Karel Kruliš pak odvolal Belladu z branky, ovšem z následné power-play snížení ani vyrovnání nepřišlo. Naopak Kladno po trefách Josefa Fujdiara, který zkompletoval hattrick, a Ervina Kuče uzavřelo na konečných 8:1.

Branky: 31. Lakatoš (Švec) – 2. Fujdiar (Veselý), 10. Kuč, 15. Fujdiar (Veselý), 23. Slavík (Veselý), 27. Veselý, 28. Slavík, 38. Fujdiar (Brožek), 40. Kuč (Slavík). Rozhodčí: Černý, Gryc. ŽK: Kaňkovský, Betyár – Mažári. Diváci: 220.
FC Démoni Česká Lípa: Chládek (24. Bellada) – Betyár, Bejda, Kaňkovský, Vobořil, Bažant, Lakatoš, Švec, Havlásek, Razák. Trenér: Karel Kruliš.
FK Kladno: Konečný – Veselý, Müller, Socher, Fujdiar, Šafář, Mažári, Brožek, Slavík, Kuč, Pospíšil, Krajč. Trenér: Jakub Jiránek.
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/demoni-nezvladli-zachranarsky-duel-s-kladnem-a-klesli-na-same-dno-tabulky-20160118.html