Démoni jedou překvapit Helas Brno

Česká Lípa – První futsalová liga má po vánoční pauze na programu kompletní 14. kolo. Českolipští hrají dnes na jižní Moravě.

Po vánoční přestávce se dnes opět naplno rozeběhne CHANCE futsal liga, která pokračuje 14. kolem. Do bojů o důležité body zasáhnou samozřejmě také hráči FC Démoni Česká Lípa, kteří se od 19.30 hodin představí na palubovce Helasu Brno.

„Z České Lípy na jih Moravy vyrazíme před patnáctou hodinou,“ předesílá Karel Kruliš, hlavní kouč českolipského nováčka. Podle jeho slov by měl být kádr kompletní, tedy stejný, jako v prosincovém domácím duelu s Rádiem Krokodýl Brno (4:4).
„Jediný otazník visí nad Břetislavem Tvrzníkem, jenž je v těchto dnech s mladoboleslavskou juniorkou na soustředění v Heřmanicích,“ doplňuje trenér Kruliš.
Jeho tým určitě má na to, aby Helas znovu porazil, jako tomu bylo na začátku října v českolipské hale (5:4). „Teď by pro nás i ten jeden bod byl zlatý,“ přiznává lodivod Démonů a dodává: „Musíme si dát pozor a pohlídat si především zkušeného univerzála Davida Cupáka. Pokud vše klapne, tak můžeme soupeře na jeho horké půdě jenom překvapit.“
Novicem v dresu Démonů je mladík Filip Razák(roč. 1995), který přichází z Mladé Boleslavi.
Brněnský kormidelník Jan Loup před utkáním s Českou Lípou prohlásil: „Démonům musíme vrátit porážku z jejich prostředí, ovšem nesmíme je podcenit. Zatím stále nevíme, kdo se postaví do naší brány, protože zkušený David Šimon je v trestu. Poslední zápas proti Kladnu velmi dobře odchytal mladík Robert Dang, takže zřejmě dostane příležitost právě on. Víme, že Lípa neprodává svoji kůži lacino a do dnešního zápasu půjde s tím, že nemá co ztratit. My však musíme zvítězit, abychom si pojistili umístění v klidném středu tabulky.“
Démoni jsou v průběžném pořadí předposlední, na desátý Hradec Králové, který dnes zajíždí na půdu favorizované Chrudimi, ztrácejí čtyři body.
Východočeši během pauzy kádr posílili, z Vysokého Mýta přišel na hostování Miroslav Semerád, což znamená jediné: že to Hradec myslí se záchranou opravdu vážně.
Program 14. kola Chance futsal ligy:
Helas Brno – Démoni Česká Lípa (dnes, 19.30)
SK Indoss Plzeň – FK Kladno (dnes, 20.00)
Rádio Krokodýl Brno – Nejzbach Vysoké Mýto (dnes, 20.00)
ERA-PACK Chrudim – Mados MT Hradec Králové (dnes, 20.00)
AC Sparta Praha – Tango Brno (dnes, 20.00)
Slavia Praha – Benago Zruč nad Sázavou (neděle, 19.30)
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/demoni-jedou-prekvapit-helas-brno-20160108.html