Dokáží Démoni v posledním zápase sezóny prolomit nelichotivou sérii?

Nebudou to mít vůbec jednoduché, protože v pátek 2.4. bude na půdu Démonů zajíždět pražská Sparta. První letošní duel ovládla Sparta na domácí půdě 6:4.

Démoni – Domácí zakončí tímto zápasem letošní nepodařenou sezónu, která je po té historicky první sezóně 2012/2013, kdy Démoni získali pouze bod, ta nejhorší. Démonům v letošní sezóně nevychází vůbec nic, a to se ukázalo v posledním zápase, ve které Česká Lípa zajížděla na půdu Helasu Brno, kde byla svému soupeři vyrovnaným protivníkem, nic to, ale nezměnilo na faktu, že Helas vyhrál vysoko 8:3 a udržel tak Démony se ziskem sedmi bodů na poslední místo tabulky.

Sparta – Tým Beniho Simitčiho si po vlažném začátku sedá a začíná nabírat obrátky pro play-off. Spartě pomohla koronavirová pauza, která dala týmu čas na sehrání, a to se ukazuje na tom, že Sparta od restartu nevyhrála pouze tři utkání, to poslední nedokázala zvládnout v posledním kole, kdy zaváhala na domácí půdě s FK Chrudim. Zápas, ve kterém Sparta podlehla mnohonásobnému mistrovi 0:2, si ztížila souboj o třetí pozici, která je určitě cílem pražského celku. Sparta se nachází na čtvrtém místě tabulky se ziskem 40 bodů.

Statistiky:

Nejvíce kanadských bodů

Démoni – Tomáš Fichtner 23

Sparta – Angellot 43

Nejvíce branek

Démoni – Tomáš Fichtner 14

Sparta – Angellot 20

Nejvíce asistencí

Démoni – Miroslav Rott, Tomáš Fichtner 9

Sparta – Angellot 23

Vzájemná Bilance

14 zápasů – Ve 13 zápasech zvítězila Sparta, jednou kontumačně zvítězila Česká Lípa při skóre 93:25 z pohledu

V sezóně 2018/2019 se spolu utkali ve čtvrtfinále play-off, které ovládla Sparta v poměru 3:0 na zápasy.

Poslední zápas

22.3.2021 – 11.kolo ročníku 2020/2021

AC Sparta Praha : FC Démoni Česká Lípa   6:4 (2:0)

Branky: 9. Josef Gabčo ( Bernardo ),17. Josef Gabčo ( Jiří Vokoun ), 30. Jesus Gualda ( Diego Fogaca ), 34. Josef Gabčo ( Jiří Vokoun ), 35. Jiří Vokoun, 38. Lukáš Křivánek – 37. Martin Švec ( Vítězslav Hrubý ), 39. Tomáš Abrham ( Martin Mareš ), 39. Miroslav Rott ( Ondřej Havrda ), 40. Tomáš Fichtner ( Vítězslav Hrubý )

Sparta: Libor Gerčák , Kenneth Rakvaag , Pavel Plecitý – Carlinhos , Jiří Vokoun , Martin Hora , Lukáš Křivánek , Arton Fejzullahi , Josef Gabčo , Maicon , Diego Fogaca , Jesus Gualda , Bernardo

hlavní trenér: Beni Simitči

Démoni: Martin Mareš, Milen Kirov – Tomáš Abrham, Tomáš Fichtner, Leo Bužík, Miroslav Rott, Vítězslav Hrubý, Martin Švec, Jonáš Klimt, Petr Zapletal, Ondřej Havrda, Milan Bialek

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Michal Gasnárek, Tomáš Slanina