Gabčo definitivně uzemnil Démony na poslední příčce

Na tuhle sezonu nebudou českolipští futsalisté rádi vzpomínat. Nejenom že byla celá taková „divná“ kvůli podzimnímu dlouhému covidovému přerušení a hrála se bez diváků, ale především kvůli poslednímu místu.

Ale našla by se i pozitiva. Např. až na utkání proti Spartě dokázali Démoni hrát v domácím prostředí s ostatními favority první ligy (Plzeň, Slavia, Chrudim a Teplice) vyrovnané partie. Takže není nutno brát tento ročník úplně tragicky.

FC Démoni Česká Lípa – AC Sparta Praha 3:8 (1:3)

K nejlepším hráčům utkání patřil jednoznačně sparťanský Gabčo, který v prvním poločase vsítil hattrick a ve druhé půli ještě přidal jednu trefu. Z hostujících hráčů musíme zmínit i Křivánka, který si také do kanadského bodování připsal čtyři body (2+2).

Gabčův hattrick nebyl čistý, protože se mu tam „vloudila“ přesná střela domácího Havrdy, který v 8. minutě srovnával na 1:1. To však bylo ze strany Démonů v prvním dějství vše.

Další branku přidali Českolipští až ve 30. minutě, kdy Abrhám snižoval na 4:2. V tu chvíli ještě byla jistá šance pro domácí na případný zvrat, jenže to hosté nepřipustili a čtyřmi rychlými góly v rozmezí tří minut definitivně rozhodli o osudu utkání. Havrdovi se jen svým druhým gólem povedlo výsledek kosmeticky upravit na 3:8.

„Sparta vyhrála zaslouženě, my máme konec sezóny a budeme vyhlížet lepší zítřky,“ uvedl stručně trenér Démonů Karel Kruliš.

Branky: 8. Havrda, 30. Abrhám, 32. Havrda (Rott) – 3. Gabčo, 11. Gabčo (Křivánek), 19. Gabčo (Křivánek), 26. Gabčo (Diego), 32. Gualda (Diego), 33. Vokoun, 33. Křivánek (Vokoun), 35. Křivánek (Vokoun)

Karty:   7. Hrubý (CLI), 14. Švec (CLI), 25. Abrhám (CLI), 33. Caizl (CLI) – 25. Diego (SPA)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Mareš – Rott, Švec, Havrda, Hrubý, Klimt, Zapletal, Abrhám, Bialek, Caizl

AC Sparta Praha: Plecitý – Hudousek, Gerčák, Bernardo, Maicon, Diego, Křivánek, Vokoun, Gabčo, Hora, Fejzullahi, Gualda

Rozhodčí: Nešněra – Laštovička