Karel Kruliš: Naše psychika je zralá na mentálního kouče…

Podruhé během tří dnů se českolipští futsalisté vypravili do Brna a podruhé se vraceli s prázdnou…

Helas Brno – FC Démoni Česká Lípa 8:3 (3:2)

Jako první se do vedení dostali domácí a to na konci šesté minuty. Další gól se jim povedlo přidat v desáté minutě. Ani ne za šedesát vteřin hrací doby se ale Démonům podařilo snížit, když se po akci Abrháma a Fichtnera trefil Klimt – 2:1.

Přesně za čtyři minuty bylo dokonce srovnáno. A znovu v tom měli prsty první dva jmenovaní –  Fichtner gól a Abrhám asistence.

I když se v 19. minutě domácí opět ujali vedení, pořád tu byla šance, že se Démonům třeba podaří odvézt z jihomoravské metropole body.

Tyto naděje však vzaly za své kolem 26. minuty, kdy Helas vsítil tři góly a o vítězi utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

Definitivní třešničku na „vítězný dort“ posadili domácí ve 32. minutě, kdy už to bylo 7:2.

Navíc se poté ze zápasu vykartoval Fichtner.

Poslední slovo sice měli hosté, když Rott vsítil necelou půlminutu do konce branku, ale ještě předtím se povedlo domácím vstřelit osmý gól.

Démoni mají pořád ještě šanci zmizet z posledního místa tabulky, to by však museli porazit v pátek Spartu a zároveň se spoléhat na výsledky týmu z Ústí nad Labem, který ještě hraje dva zápasy.

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Zápas na Helasu mohl být pro nás tak trochu zázrak a mohli jsme se pokusit urvat nějaké body, ale bohužel koncentrovaný soupeř zasadil vždy správné údery do naší psychiky, která je zralá na mentálního kouče. Proto odjíždíme z moravské metropole s nášupem.

Na zápas se Spartou se už nesmírně těším. Ne proto že přijede Sparta, ale proto že bude pro nás konec sezony a my budeme moci, a také v to doufám, rychle zapomenout na tu blamáž, kterou jsme tento ročník předvedli. Sparta bude v herní pohodě a bude si na nás chtít smlsnout, ale pořád věřím v určitý morál a kvalitu svého týmu.“

Branky: 6. Doubravský, 10. Presl (Doubravský), 19. Doubravský (Presl), 25. Svoboda (Sznapka), 27. V. Cupák (Matyska), 27. Svoboda, 32. Špička (Šarközy), 38. Matyska (10 m kop) – 11. Klimt (Fichtner), 15. Fichtner (Abrham), 40. Rott

Karty:   26. Hrubý (CLI), 31. Kruliš (trenér) (CLI), 33. Fichtner (CLI)   34. Fichtner (CLI)

Helas Brno: Klímek (Mykytjuk) – Svoboda, Sznapka, Presl, Doubravský – Šarközy, Špička, Matyska, V. Cupák – Prokeš, F. Havrda, Prokeš, Lukšija.

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Fichtner, Abrham, O. Havrda, Klimt – Švec, Hrubý, Zapletal, Bialek – Rott, Caizl.

Rozhodčí: Šenkýř – Kabeláč