Démoni začnou novou sezónu na domácí palubovce

V 1. kole 1. Futsal Ligy v pátek 26.8. budou Démoni hostit na domácí palubovce brněnský Helas. Utkání, ve kterém budou chtít oba celky vstoupit úspěšně do nové sezóny, začíná v českolipské sportovní hale ve 20:30.

Démoni – Družinu Karla Kruliše před začátkem soutěže posílila trojce hráčů. Výborný a Mácháček přichází do České Lípy z ústeckého Rapidu, pro Mešiče bude působení u Démonů premiérou v nejvyšší soutěži. Navíc se povedlo domácím dotáhnou přestup Radka Hrdého, který úž na konci minulé sezóny v Démonech chvíli působil. Odchody počítá trenér Kruliš tři, Maur se vrátil po hostování zpět do Plzně, Bialek odešel do Liberce a Klimt přerušil futsalovou kariéru.

Helas – Helas vstupuje do nového ročníku se čtyřmi posilami. Navrátilce Lukšiju a Mykytjuka doplnila dvojce z Interobalu Havel se Zdráhalem. Na druhou stranu tým opustili Herko, Gajdács a Marušinec, kteří se vrátili na slovensko.

Vzájemná Bilance

16 zápasů – Ve čtyřech zápasech zvítězila Česká Lípa, devětkrát si připsal všechny body Helas a ve zbylých třech zápasech se urodila remíza.

20.11.2012 Získala, proti Helasu, Česká Lípa historicky první bod v nejvyšší soutěži, za remízu 3:3.

Poslední zápas

18.2.2022 – 19.kolo ročníku 2020/2021

FC Démoni Česká Lípa : Helas Brno 5:3 (3:2)

Branky: 8. Radek Hrdý (Tomáš Fichtner), 10. Martin Švec (Pavel Caizl), 13. Petr Zapletal, 22. Radek Hrdý (Petr Zapletal), 35. Stanislav Bejda (Karel Rozboud) – 4. Jiří Mužík (Jakub Sznapka), 5. Bohumír Doubravský (David Presl), 35. Jiří Mužík (David Cupák)

Démoni: Milen Kirov – Tomáš Fichtner , Matěj Maur , Miroslav Rott , Jonáš Klimt , Milan Bialek , Martin Bulejko , Stanislav Bejda , Petr Zapletal , Pavel Caizl , Radek Hrdý , Jakub Matějka , Martin Švec , Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Helas: Václav Klímek – David Presl, Bohumír Doubravský, Ivan Šarközy, David Cupák, Jiří Mužík, Jakub Sznapka

hlavní trenér: Tomáš Galia

Rozhodčí: Michal Čurda, Zdeněk Nagy

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa):

V pátek se rozjíždí nový ročník futsalové ligy a nás doma čeká již tradiční soupeř Helas Brno, který dost posílil a bude nesmírně těžký soupeř, ale myslím že naše vzájemné zápasy jsou vždy vyrovnané a na domácí palubovce se nám daří, tak pevně věřím že tomu nebude jinak a nějaké body zůstanou doma v České Lípě.

Petr Zapletal (kapitán FC Démoni Česká Lípa)

Čeká nás začátek sezony, na který se všichni v kabině již těšíme. Prvním soupeřem nám bude brněnský Helas, který dlouhodobě ukazuje své kvality v nejvyšší soutěži. Kádr oproti minulé sezóně ještě posílili, takže jsme si vědomi jejich síly. To ovšem neznamená, že nechceme vkročit do nové sezony výhrou. Uděláme vše proto, aby 3 body zůstaly doma v České Lípě. Pevně věřím, že si po futsalové odmlce, najdou cestu do haly i naši fanoušci.

David Cupák (hráč Helas Brno):

Všichni už se těšíme na začátek nové sezony. Hned v prvním kole se střetneme s tradičním soupeřem s Českou Lípou. Démoni velmi dobře posílili, ale někteří zkušení hráči skončili. Myslím si, že nás čeká velmi zajímavé utkání a už vzhledem k cestě, která nás v pátek čeká, tak doufám, že si odveze všechny tři body, protože vstup do soutěže je pro nás velmi důležitý.