Démoni v záchranářském duelu přetlačili Hradec

Česká Lípa – Sedmnácté kolo Chance Futsal ligy postavilo proti sobě dva soupeře, kteří v letošní sezoně bojují o záchranu.
Českolipští Démoni přivítali na své palubovce Hradec Králové a pro oba týmy to byl velmi důležitý mač.
Pakliže by brali všechny body domácí, zvýšily by se jejich šance na setrvání v nejvyšší soutěži. V případě, že by zvítězil Hradec, dotáhl by se na předposlední Třinec a boj o udržení by byl v závěru ročníku ještě hodně dramatický.

Nakonec se naplnil první scénář. Česká Lípa po dvou brankách Ondřeje Havrdy zvítězila 2:0.
FC Démoni Česká Lípa – MADOS MT Hradec Králové 2:0 (0:0)
„Jsem moc rád, že jsme tento další důležitý zápas zvládli. Díky tomu teď jsme v relativně dobré pozici, abychom první ligu pro Českou Lípu zachránili,“ uvedl pro Deník českolipský trenér Karel Kruliš, jenž měl po delší době opět kompletní kádr. Do duelu zasáhl Marko Kostic, který doléčil zranění a v předchozích dnech absolvoval soustředění s bulharskou futsalovou reprezentací.
Hráči Hradce museli v utkání s Českou Lípou zvítězit, pakliže nechtěli nabrat ztrátu na své soky v boji o záchranu.
„Oproti předchozím utkáním jsme změnili v naší hře některé věci, což se ukázalo jako správné. Dokladem je několik nastřelených tyčí, břeven a vyložených šancí. Ovšem přiznávám, že domácí nám v tom úspěšně sekundovali,“ prohlásil Miroslav Semerád, hostující asistent trenéra.
V první půli měla Česká Lípa příležitosti v podání Šafáře, Fichtnera, Švece, Bažanta a v závěru poločasu po obléhání soupeřova území zakončil Bejda střelu jen do břevna.
Po přestávce pokračovali hostitelé v aktivní hře, která jim málem přinesla očekávané ovoce v podobě vedoucí branky. Kostic ale rozezvučel jen tyč Tošovského svatyně a v českolipské sportovní hale to jen tak zahučelo.
Zdržálek se snaží zblokovat střelu domácího Švece (v černém).
Ve 24. minutě centroval před bránu Bejda, jehož nabídku tečoval Švec a gólman Tošovský jen tak tak udržel míč před brankovou čárou.
Důležitý moment nastal ve 29. minutě. Tošovský ve vápně fauloval dotírajícího Kostice a sudí Dragoun nařídil penaltu. Její exekuce se zhostil nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec Démonů Ondřej Havrda, který přesnou střelou poslal Lípu do vedení 1:0
Poté se na hřišti přiostřilo, hostům tekly nervy a jejich kapitán Roman Jelínek si po protestech vysloužil červenou kartu.
S blížícím se koncem střetnutí si vzal Hradec oddechový čas a odvolal Tošovského z branky. O vyrovnání se tedy pokusil při hře bez brankáře, ale kýženého bodu se nedočkal. Naopak inkasoval z kopačky Havrdy, který podtrhl vítězství Démonů 2:0.
„Zápas ovlivnil hlavní rozhodčí, jenž proti nám odpískal penaltu, která podle nás rozhodně nebyla. Důležitost utkání svazovala střelcům obou mužstev nohy, i proto by se nikdo nedivil, kdyby zápas skončil remízou,“ konstatoval hostující kouč Miroslav Semerád.
„Musím říct, že Hradec hrál velice dobře a vytvářel si šance, ale my jsme velice dobře bránili. O přestávce jsme si řekli, že musíme soupeře víc napadat, což přineslo své ovoce. Vytvořili jsme si tlak a šance, což vyústilo proměněnou penaltou a v samém závěru druhým gólem,“ doplnil českolipský kormidelník.
Démoni zůstávají v tabulce na devátém místě, kde mají devítibodový náskok na poslední Hradec a pět bodů na předposlední Třinec. Na osmý tým z Vysokého Mýta, který má dohrávku s pražskou Spartou k dobru, ztrácí dva body.

Branky: 29. z pen. a 40. Havrda. Rozhodčí: Novotný, Dragoun. ŽK: Havlásek, Havrda, Švec – Jelínek, Tošovský. ČK: 30. Jelínek (Hradec). Diváci: 190.
Česká Lípa: Kirov (Kroupa) – Fichtner, Šafář, Havlásek, Bialek, Bažant, Kostic, Bejda, Tvrzník, Švec, Havrda, Žampa. Trenér: Karel Kruliš.
Hradec Králové: Tošovský (Ondráček) – Beran, Friedl, Chromek, Chvála, Jelínek, Semerád, Strasser, Šejvl, Zdržálek, Novotný, Fenz.