Démoni nedokázali v Plzni překvapit

Domácí měli bleskový vstup do zápasu. Po půlminutě hry dal Plzni vedení Tomáš Buchta, který uklidil přihrávku Tomáše Vnuka do prázdné branky. Pozdější průběh prvního poločasu nabídl několik zajímavých náznaků šancí na obou stranách. Skóre se znovu měnilo až v 18. minutě, kdy pohlednou kombinaci zakončil rovněž do prázdné branky Jan Havel po přihrávce Michala Štrajta. To bylo vše důležité, co nabídla první půle, po které vedla domácí Plzeň 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil domácí favorit s cílem, co nejdříve utkání definitivně rozhodnout. Díky slepeným brankám Dušana KünstneraMichala Štrajta a Michala Seidlera v rozmězí od 27. do 30. minuty se to svěřencům Marka Kopeckého povedlo. V závěru měl plzeňský brankář Lukáš Němec štěstí, když jeho čisté konto zachránila branková konstrukce. Na konečných 6:0 pečetil opět zakončením do odkryté branky Jan Havel.

Matěj Maur, Lukáš Lecjaks a Karel Rozboud tak měli návrat na plzeňskou palubovku v dresu soupeře o něco hořčejší. Plzeň potvrdila roli favorita a i s několika absencemi v sestavě nedala České Lípě naději na bodový zisk.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Tomáš Vnuk: „Předvedená hra nebyla dobrá, ale to se dalo očekávat po velmi těžké Lize Mistrů a středečním poháru, který jsme odehráli na 7 lidi. Navíc druhý den po zápase bývá největší únava, což se nám ukázalo stejně jako minulou sezónu. Těšit nás může pouze dobrý výsledek a že se nikdo další nezranil, protože nás čeká dalších náročných čtrnáct dnů.”

Lukáš Lecjaks (hráč, FC Démoni Česká Lípa): „Většinu utkání jsme hráli bez míče, snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany a chodit do brejků, ale to se nám nedařilo. Soupeř dokázal potrestat naše chyby a průběh utkání si už dokázal pohlídat.”

SK INTEROBAL PLZEŇ – FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA 6:0 (2:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala, Luhový) – Seidler, Buchta, Vnuk, Rešetár (C), Štrajt, Havel, Kozár, Künstner, Zdráhal, Holý

FC Démoni Česká Lípa: Lecjaks (Kirov) – Fichtner, Havrda, Bialek, Klimt, Rozboud, Maur, Potoček, Zapletal (C), Demjančuk

Branky: 1´ Buchta (Vnuk), 18´ Havel (Štrajt), 27´ Künstner (Vnuk), 29´ Štrajt (Künstner), 30´ Seidler (Vnuk), 39´ Havel (Künstner)

Karty: nikdo – nikdo

Rozhodčí: Lafek, Dragoun – Pelikán

Diváků: 230

Zdroj: https://www.futsalplzen.cz/news/detail/774-po-poharech-za-tri-body-v-lize