V 11. kole Démoni inkasovali od lídra jedenáct gólů

Chrudim – CHANCE futsal liga: favorit z Chrudimi porazil Českou Lípu 11:0.
Futsalisté ERA-PACKu Chrudim podle očekávání porazili na domácím hřišti v pátečním duelu 11. kola CHANCE futsal ligy českolipské Démony vysoko 11:0.

FK ERA-PACK Chrudim – Démoni Česká Lípa 11:0 (6:0)

„Jsem rád, že jsme si v jednoznačném utkání vytvořili asi čtyři šance, protože proti Chrudimi hrát nejde. Tento celek je po herní stránce úplně někde jinde,“ nebral vysokou porážku tragicky českolipský kouč Karel Kruliš.
V sezoně 2012 13 Chrudim Démony dvakrát porazila. Nejprve ve druhém kole jim na vlastním hřišti nasázela hned šestnáct branek, čtyři vstřelil Max a z hattricku se radovali Dentinho s Michalem Marešem. Odveta na půdě soupeře dopadla velmi podobně: Chrudim si z České Lípy odvezla výhru 11:0. V této někdejší odvetě se naopak třikrát trefili hrající trenér Cacau a kapitán Lukáš Rešetár.
Také páteční mač začala domácí „mašina“ hodně aktivně a již ve 2. minutě šla do vedení. Rohový kop Michala Mareše našel ideálně Sidneiho, který před gólmanem Michálkem neměl těžkou práci se zakončením 1:0.
Chrudim předváděla jednu parádní akci za druhou, hosté se bránili, ale dalším dvěma inkasovaným gólům nezabránili. Nejprve v 9. minutě Záruba dostal míč do běhu na pravou stranu, stříleným centrem namířil balon mezi tři tyče a těsně před brankovou čarou ještě doklepl míč do sítě Slováček (2:0) a na tříbrankový rozdíl zvýšil z volného přímého Kovács. V téže minutě se Lípa osmělila a po brejkové situaci nastřelil tyč Jan Havlásek!
Prakticky za devět sekund znovu udeřili domácí a opět Kovácsem 4:0. Do přestávky se Chrudimští prosadili ještě dvakrát, a to ještě Marek Michálek několik šancí parádně zlikvidoval.
Ve druhé půli domácí tlak pokračoval a z něho se rodily góly. Za stavu 8:0 měl Jan Havlásek na noze čestný úspěch Démonů, a to po přečíslení dva na jednoho, bohužel brankář Žďánský reflexivním zákrokem nekapituloval. Vzápětí hostující Stanislav Bejda vystřihl na tvrdé palubovce nůžky, avšak parádní zakončení zamířilo pouze do rukavic chrudimského brankáře.
Českolipští, přestože nakonec inkasovali jedenáct gólů, předvedli statečný a bojovný výkon.
„Chtěli jsme si zápas užít, proto i gólman Mára Michálek pustil tři minuty před koncem do brány mladého Chládka, aby si zachytal. Pro kluky to byl takový futsalový svátek a utkání v Chrudimi jsme si všichni užili,“ konstatoval trenér Kruliš a dodal: „Ano, je škoda, že jsme dostali tolik branek, ale my chceme hrát futsal, nejenom se po celý zápas bránit.“
Petr Horák, sportovní ředitel Chrudimi prohlásil: „Zápas dopadl podle očekávání. Před domácím publikem jsme si zastříleli, naše první čtyřka s bratry Marešovými, Kovácsem a Sidneiem dala sedm branek. Michal Kovács už je uzdravený a dal hattrick, takže spokojenost.“
V dalším kole soutěže jede Česká Lípa v neděli 6. prosince do Prahy, kde se od 19.30 hodin utká se SK Slavia.

Branky (nahrávky): 2. Sidnei (M. Mareš), 9. Slováček (Záruba), 11. Kovács, 11. Kovács (M. Mareš), 13. Sidnei (R. Mareš), 18. M. Mareš (R. Mareš), 24. Slováček (Felipe), 25. Sidnei (R. Mareš), 28. Záruba (Koudelka), 33. Kovács, 35. Koudelka (Slováček).
FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (Ton) – M. Mareš, R. Mareš, Záruba, Koudelka, Sidnei, Kovács, Marcinho, Slováček, Felipe.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek (38. Chládek) – Bejda, Musil, Bažant, Lakatoš, Švec, Tvrzník, Betyár, Havlásek.