Démoni opět podlehli. Rozhodla zkušenost, hodnotí trenér Kruliš

Praha – Futsalisté Slavie Praha zvítězili ve čtvrteční předehrávce 12. kola CHANCE futsal ligy na domácí palubovce nad Démony Česká Lípa vysoko 10:5.
Zápas se povedl sešívanému Jiřímu Novotnému, který nastřílel hattrick. Na opačné straně zářil kapitán Stanislav Bejda, který se podílel na všech brankách svého celku.

Slavia Praha – Démoni Česká Lípa 10:5 (6:2)

Do vedení šli domácí borci již ve 2. minutě zásluhou Hrdiny, ale poté měli dvě velké šance Démoni (Lakatoš, Bažant), bohužel bez efektu. Ujalo se až v 7. minutě hezké zakončení Martina Švece po rohovém kopu Stanislav Bejdy 1:1. Jenže během následujících tří minut třikrát po sobě udeřila Slavia a bylo to 4:1. Poté měl další příležitost Lakatoš, jehož vychytal Bartůněk, aby českolipský Buryán z trestného kopu orazítkoval tyč slávistické svatyně…
Do poločasu dvakrát skórovali sešívaní, jednou Démoni, takže poločas zněl 6:2.
Také druhou část zahájili lépe hostitelé, kteří po devíti minutách vedli už 9:2 a o vítězi nebylo pochyb. Nic na tom nezměnily ani tři trefy České Lípy s korekcí na konečných 10:5.
Českolipský trenér Karel Kruliš po duelu prohlásil: „Je dobré, že jsme dali na Slavii domácímu týmu pět gólů, ale na druhou stranu jsme jich deset inkasovali, což je velká škoda. Velkou roli opět hrála zkušenost Slavie, která má kádr velmi dobře poskládaný a o přední příčky tabulky se pere oprávněně. Její kádr není postavený na Brazilcích a potvrzuje se, že jde postavit dobré mužstvo i z českých hráčů. Naši kluci odvedli, co mohli, ale Slavia je herně nahoře.“
Domácí lodivod Martin Brychta uvedl: „Výhru bereme všemi deseti. Oproti Kladnu, kdy jsme se soustředili na hru po celý zápas, tak s Démony to bylo maximálně patnáct minut. Někteří naši hráči nehráli to, co by hrát měli, proto jsme inkasovali tolik branek.“

Branky: 2. Hrdina (Homola), 8. Hrdina (Matějka), 9. Novotný (Míča), 10. Novotný (Míča), 18. Oliva, 19. Novotný (Salák), 23. Vejvoda (Hrdina), 28. Oliva (Hrdina), 29. Borkovec (Míča), 38. Salák (Bartůněk) – 7. Švec (Bejda), 20. Bejda (Švec), 30. Havlásek (Bejda), 34. Bejda (Švec), 39. Tvrzník (Bejda). ŽK: 24. Borkovec (SLA).
SK Slavia Praha: Bartůněk (Vahala) – Žampa, Novotný, Salák, Oliva, Borkovec, Homola, Míča, Hrdina, Matějka, Vejvoda.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek (Chládek) – Bejda, Betyár, Musil, Bažant, Lakatoš, Švec, Tvrzník, Hodač, Havlásek, Zemánek.