Severočeské derby proti Liberci

FC Démoni Česká Lípa – FTZS Liberec
3.kolo – 1. FUTSAL Ligy

Datum a čas: Neděle 27. 9. 2020 od 20:30
Místo: MSH Česká Lípa

Českolipští Démoni mají před sebou severočeské derby proti FTZS Liberec. Malou generálkou na tento zápas bylo finále krajského poháru, kde českolipští zvítězili na Libercem 2:1. Průběh pohárového zápasu nasvědčuje tomu, že v neděli čeká Démony opravdu těžký soupeř a pro obě strany to bude důležité utkání. Zápas můžete sledovat v hale a nebo v komentovaném přenosu v Démon TV.

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa):

V neděli nás čeká další derby tentokráte o ligové body, před zhruba týdnem, kdy jsme v krajském poháru Liberec přehráli sílou vůle 2-1 nám tento soupeř ukázal svou sílu, a na to jsme se chystali jelikož neměli některé opory k dispozici a i my jsme hráli velice rozházených čtyřkách, troufnu si říct, že zapas bude opět velice vyrovnaný. Pevně věřím, že zápas bude mít vysoké tempo a hlavně náboj k derby jak se patří. Na zápas se těším a věřím že pokud se nedostanou diváci do hlediště tak náš stream z utkaní je potěší u televizních či jiných obrazovek.

Aleš Benek (hráč FTZS Liberec)

S Lípou jsme se utkali minulý týden ve finále krajského poháru. I když byly obě sestavy kombinované a dostali prostor hráči širšího kádru, tak mi tento zápas ukázal určitou charakteristiku hry Démonů. Zápas měl dobré tempo a kvalitu. Určitě jsou nebezpeční ze standardních situaci. Předpokládám, že to bude velmi vyrovnané utkání jako vždy, které rozhodne disciplína a proměňování šancí. Na neděli budeme dobře připraveni. Nesmíme pustit Lípu do hry a musíme se vyvarovat zbytečných faulů. V tréninku děláme maximum, aby se naše hra zlepšovala. Jsem spokojen, jak pracujeme. Pokud chceme letos pomýšlet na play off, tak takové zápasy musíme zvládat. Osobně se na zápas moc těším.