Démonům se nepovedly závěry poločasů, tentokrát Liberec nepřekonali

Před deseti dny se povedlo českolipským Démonům porazit FTZS Liberec v domácím prostředí ve finále krajské části poháru SFČR 2:1. Otázka tak zněla, zda se liberečtí futsalisté „pomstí“ či si Česká Lípa zopakuje vítězné pocity ze severočeského derby. Nakonec se nekonalo ani jedno…

FC Démoni Česká Lípa –  FTZS Liberec 4:4 (2:2)

Lépe začali futsalisté z krajského města, když se u pravé démonské tyče nejlépe zorientoval Benek – 0:1.

Tento hráč byl při chuti, ale jeho další zajímavé střely v bráně už následně neskončily.

Domácí se předvedli zajímavým kontrem Švece, ale zatím bez úspěchu.

To se změnilo v sedmé minutě zásluhou Fichtnera, který přesně dorazil Havrdovu předešlou střelu – 1:1.

Nejen stav utkání, ale i hra byla v dalších minutách vyrovnaná. Oba týmy měly nadějné útoky, nakonec však došlo ke změně skóre díky penaltě, kterou v 15. minutě proměnil českolipský Havrda – 2:1.

Když už se zdálo, že domácí pújdou do kabin s jednobrankovým náskokem, povedlo se libereckému Benkovi vstřelit vyrovnávací gól – 2:2.

Liberečtí si znovu vzali vedení na svou stranu v 24. minutě. Zasloužil se o to Šisler pěknou střelou k zadní tyči – 2:3.

Hosté se však z vedení dlouho neradovali. Fichtner v následné minutě vymetl pavučinu – 3:3.

A to nebylo vše. Za několik sekund dokonce už Lípa vedla, když Havrda využil volného prostoru k ideálnímu zamíření a následné střele, která trefila Novotného, jenž si nechtě srazil míč do vlastní sítě – 4:3.

Žampa mohl za chvíli srovnat, ale střela těsně minula démonskou branku. Na druhé straně byl o trochu přesnější Caizl, ale míč skončil jen na tyči.

Hosté však nechtěli připustit druhou porážku se svým severským sousedem a tři minuty před koncem po akci Žampy a Vobořila se trefil znovu Šisler – 4:4.

Démoni si udrželi letošní prvoligovou domácí neporazitelnost. Tuto kladnou bilanci mohou potvrdit tento pátek, kdy na své palubovce přivítají celek z Ústí nad Labem.

Střelec dvou libereckých gólů Aleš Benek: „Do utkání jsme měli dobrý vstup a zaslouženě jsme vedli. Myslím, že je škoda, že jsme soupeři neodskočili v prvním poločase a nešli do dvou nebo tří brankového vedení. Šance jsme na to měli. Postupem času se Lípa dostala do utkání a my jsme se zbytečně nechali zatlačit. Druhý poločas byla Lípa lepší s míčem a měla více ze hry i přesto, že jsme měli opět dostatek příležitostí ke skórování. Utkání mělo dobrou úroveň a divákům se muselo líbit. Bod vzhledem k průběhu bereme. Potvrdilo se, že utkání s Démony jsou vždy vyhrocené do posledních vteřin a rozhodují maličkosti.

Nejvíc mě mrzí naše nedisciplinovanost, kdy naše zbytečné fauly a komentáře k rozhodčím ubírají na našem výkonu a kazí celkový dojem. Z toho se musíme poučit do dalších zápasů.“

Branky: 7. Fichtner (Havrda), 15. Havrda (pen.), 25. Fichtner, 25. Havrda – 2. Benek (J. Novotný), 20. Benek, 24. Šisler, 37.  Šisler (Vobořil)

Karty:   23. Novotný (ZSL), 38. Benek (ZSL)

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott, Fichtner, Havrda, Klimt – Švec, Bužík, Caizl, Zapletal, Abrham, Bejda.

FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – Vobořil, J. Novotný, Žampa, Benek – Henzl, Janouš, Jiří Šisler, Janáček.

Rozhodčí: Lafek, Šmíd – Nešněra

Veškerá videa k zápasu