Povedené konce poločasů vynesli Démonům výhru v severočeském derby

V pátek 21. 10. se Démoni představili na domácí palubovce, kde v rámci severočeského derby přivítali FTZS Liberec. Liberec v posledních třech vzájemných střetnutích nasázel vždy Démonům šest branek, tentokrát to bylo ale jinak, když po brankách v závěru obou poločasů zvítězili Démoni 2:1 a připsali di důležité body do tabulky.  

Démoni vstoupili do zápasu lépe něž hostující FTZS a od začátku si vypracovávali šance, ale v brance Liberce dnes stál velmi dobře připravený Dlask. Démoni se mohli dlouho prosadit ani z vyložených příležitostí a tak přišla chyba na druhé straně, když Bína vystihl Macháčkovu přihrávku a individuální akci zakončil na vzdálenější tyč a Liberec vedl v jedenácté minutě 1:0. Démoni pokračovali v neproměňování šancí, a když už se zdálo, že Liberec půjde do kabin s vedením, přišla individuální akce Rozbouda, který si navedl míč do středu hřiště a uklidil míč dvacet dva vteřin před sirénou k pravé tyči Dlaskovi branky – 1:1. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas už byl střelecky vyrovnanější, šance byly na obou stranách, když už se všichni pomalu smiřovali s remízou přišla chyba Benka, jehož rozehrávku vystihl Abrhám, který s Výborným tak postupoval dva na jednoho a po uvolnění od prvně jmenovaného Výborný uklidil míč pod břevno Dlaskovi branky, a Démoni tak otočili minutu a dvacet šest vteřin před koncem stav utkání ve svůj prospěch na 2:1. Liberec se pokusil ještě vyrovnat v power- play, ale k větší příležitosti se hráči hostů nedostali a Lípa si tak připsala první vítězství v sezóně a odskočila ze sestupových pozic právě před svého pátečního soupeře.

V příštím zápase se Démoni představí 28.10 na půdě Sparty Praha

FC Démoni Česká Lípa : FTZS Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 20. Karel Rozboud ( Tomáš Abrham ), 39. Petr Výborný ( Tomáš Abrham ) – 11. Marek Bína ( Vojtěch Novotný )

FC Démoni: Lukáš Lecjaks , Milen Kirov – Tomáš Abrham , Miroslav Rott , Muamed Mešić , Martin Švec , Karel Rozboud , Petr Zapletal , Petr Výborný , Ondřej Havrda , Stanislav Bejda , Martin Macháček

hlavní trenér: Karel Kruliš

FTZS Liberec: Tomáš Plechatý, Jakub Dlask – Viktor Žampa, Vojtěch Novotný, Daniel Vik, Jakub Žoček, Marek Bína, Milan Bialek, Jakub Daněk, Aleš Benek, Karel Knejzlík, Matyáš Kazda

hlavní trenér: Karel Vrabec

Rozhodčí: Zdeněk Nagy, Jan Kresta – Michal Čurda

Diváci: 250

Jiří Šubrt (Prezident FC Démoni Česká Lípa):

Zápas byl kvalitní a velice rychlý. Šance byly na obou stranách. Jsem moc rád, že jsme konečně přetrhli šňůru pokažených zápasů a bodovali naplno. Před domácím publikem to těší dvojnásobně. Konečně se můžeme po dlouhé době radovat.

Jakub Dlask (FTZS Liberec):

Dnes to byl bohužel asi náš nejhorší výkon. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale potom naše aktivita opadla a soupeř se dostával více do hry. Prohra v derby vždycky mrzí a dnes dvojnásob, protože jsme cítili, že jsme na tento zápas dobře připraveni.