Démoni zakončí sérii proti týmům ze severu na domácí půdě proti FTZS Liberec

V 6. kole 1. Futsal Ligy v pátek 21.10. budou Démoni hostit, v rámci severočeského derby, na své půdě FTZS Liberec. Zápas začíná v českolipské sportovní hale ve 20:30.

Démoni – Démoni budou chtít v tomto zápase odčinit porážku z posledního zápasu, kdy zajížděli na půdu nováčka z Perštějna, který má ve svém kádru velká jména jako Klíma, Baran či Belej. Zápas byl dlouho vyrovnaný do stavu 4:4 vedl Perštejn vždy pouze o jednu branku, poté ale Démonům odskočil třemi brankami na 7:4 a dokonce si zápas pohlídal s jedinou brankou Démonů, a tak Démoni odjeli bez bodu za prohru 7:5. Démoni se nachází se ziskem jednoho bodu z pěti zápasů na předposledním místě tabulky.

Liberec – Liberec je na tom o trochu lépe než Démoni, když dokázal už jednou v této sezóně zvítězit, s Vysokým Mýtem 6:4. Liberec přijíždí do Lípy s cílem přerušit sérii, když dvakrát za sebou odešli hráči FTZS bez bodů. Naposledy podlehl Liberec na své půdě hráčům mělnického Olympiku, který vedl v Liberci ve třicáté osmé minutě už 4:1. Mohutný konec Liberci stačil pouze na dvě branky, a tak si všechny body odvezl Olympik za výhru 4:3. Liberec se nachází se ziskem tří bodů na devátém místě tabulky.

Vzájemná Bilance

Oba týmy se spolu doposud utkali osmkrát. Jednou se radovali z bodů Démoni, dvakrát se urodila remíza a pětkrát si všechny body připal Liberec. V posledních třech zápasech vstřelil Liberec Démonům vždy šest branek. V posledních dvou vzájemných utkáních zvítězil Liberec 6:1, navíc v tom posledním na půdě Démonu, poprvé zvítězil ve vzájemných zápasech hostující tým.

Poslední vzájemný zápas

11.2.2022 – 18.kolo ročníku 2020/2021

FC Démoni Česká Lípa : FTZS Liberec 1:6 (1:4)

Branky: 5. Matěj Maur (Milan Bialek) – 9. Jakub Žoček (Marek Bína), 11. Daniel Vik (Dominik Vogt), 15. Marek Bína (Jan Díl), 20. Jakub Žoček (Marek Bína), 29. Jakub Žoček (Marek Bína), 39. Jan Díl (Tomáš Jelínek)

Démoni: Milen Kirov, Lukáš Lecjaks – Tomáš Fichtner, Jonáš Klimt, Milan Bialek, Viktor Demjančuk, Stanislav Bejda, Matěj Maur, Petr Zapletal, Matěj Potoček, Matouš Kubelka, Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Liberec: Dominik Vogt, Jakub Dlask – Jiří Baran, Jakub Daněk, Aleš Benek, Daniel Vik, Pavel Baláž, Jan Díl, Tomáš Janáček, Tomáš Jelínek, Jakub Žoček, Marek Bína

hlavní trenér: Karel Vrabec

Rozhodčí: David Lafek, Ondřej Černý – David Cichra