Démoni na Liberec nenavázali a ze Sparty odjeli s prohrou

Démoni se v pátek představili v rámci sedmého kola nejvyšší futsalové soutěže na palubovce pražské Sparty. Démoni bojovali, ale proti jednomu z nejsilnějších týmů v nejvyšší soutěži si připsali pouze jedinou branku, a tak si Sparta odnesla všechny body po výsledku 6:1.

První branka padla v páté minutě, když se po rychlé akci prosadil Maxharraj a Sparta vedla 1:0. Navýšit vedení se Spartě povedlo ve čtrnácté minutě, když se přízemní střelou prosadil Brahimi2:0. Za sedmnáct vteřin, ale dokázali Démoni snížit zásluhou Mešiče, který využil pobídku od Zapletala – 2:1. Za necelou minutu a půl, ale šla Sparta opět do dvoubrankového vedení, když si nešťastně srazil míč do vlastní branky Mešič 3:1. Do konce poločasu už další branka nepadla, i když měli Démoni velkou příležitost v podobě prodloužené penalty za šestý faul. Tu ale ani na dva pokusy nedokázal proměnit Havrda , a tak se šlo do kabin za stavu 3:1.

Ve dvacáté šesté minutě se dostal ve středu hřiště ke střele Fernandéz, který dokázal dostat míč za záda brankáře Démonů – 4:1. Ve třicáté třetí minutě se dostali Démoni do oslabení, když obdržel červenou kartu Rozboud. Přesilovku Sparta nevyužila, ale ve třicáté páté minutě už se skóre měnilo, když se prosadil Soares 5:1. Poslední branka zápasu padla ve třicáté sedmé minutě, když se přízemní střelou prosadil Brahimi a upravil tak stav na konečných 6:1.

Ohlas předsedy Démonů Jiřího Šubrta: „První poločas jsme hráli dobře. Potom jsme si za stavu 2:1 dali vlastní gól. Ve druhé půlce neproměněná penalta, druhý vlastní gól a červená karta. Bylo rozhodnuto. Gratuluji Spartě k zaslouženému vítězství.“

Ohlas trenéra Sparty Beniho Simitčiho: „Včerejší zápas mě opět lehce znepokojil během prvního poločasu. Náš dosavadní způsob hry nefungoval, a tak jsme museli druhý poločas hrát jinak a hned kluci hráli lépe. Byl jsem spokojený s jejich výkonem. Výsledky 3:1 a 3:0 za oba poločasy není špatné skóre. Je mi líto dvou tečovaných střel, Maxharraj mohl mít opět hattrick. Ve druhé půli se dostal do tempa i Mikus a takové výkony od něj očekávám. Martin Hora zvládl po zranění hrát celý zápas, což je dobrá zpráva. Teď nás čeká pauza do 13. listopadu, kdy budeme hrát v Ústí nad Labem. Do té doby bych se rád věnoval týmové fyzičce a taktickým přípravám.“

Sparta Praha : FC Démoni Česká Lípa 6:1 (3:1)

Branky: 5. Drilon Maxharraj ( Azem Brahimi ), 14. Azem Brahimi, 17. vlastní branka, 27. Fernandes Mikus Francisco ( Darrier De Melo ), 36. vlastní branka, 38. Azem Brahimi – 15. Muamed Mešić ( Petr Zapletal )

ŽK: Rukovci – Macháček

ČK: 0 – Rozboud

Sparta: Cardoso Cristiano , Michal Hůla – Azem Brahimi , Jeton Rukovci , Martin Hora , Melos Kelmendi , Bourges Fabricio , Fernandes Mikus Francisco , Tomáš Formánek , Matěj Mottl , Drilon Maxharraj , Darrier De Melo , Matěj Hudousek , Denis Kočovský

hlavní trenér: Beni Simitči

FC Démoni: Lukáš Lecjaks, Milen Kirov – Tomáš Abrham, Petr Zapletal, Muamed Mešić, Ondřej Havrda, Karel Rozboud, Tomáš Fichtner, Petr Výborný, Miroslav Rott, Stanislav Bejda, Martin Macháček

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Tomáš Slanina, Michal Gasnárek – Stanislav Laštovička