Konečně! Démoni slaví výhru nad Hodonínem

Česká Lípa – Českolipským futsalistům se vydařil konec zápasu a mohli po dlouhé době slavit vítězství.

Ve 12. kole Chance futsal ligy se v České Lípě hrálo o hodně, protože oba týmy jsou ohrožené sestupem z první ligy.

FC Démoni Česká Lípa – FC Tango Hodonín 3:1 (0:0)
V prvním poločase byli hosté herně lepší i nebezpečnější než bojácný protivník, ale v koncovce nebyli přesní ani dostatečně důrazní. Na pozorného gólmana Kirova si ale nepřišel žádný z hodonínských střelců.
Démoni odpověděli pokusy Havrdy, Mažáriho, Tvrzníka a Vobořila.
Domácí tým nečekaně udeřil ve 21. minutě. Krátce po změně stran uplatnil svůj důraz před brankou soupeře Mažári. Útočník České Lípy protlačil míč za Lupačova záda a poslal Severočechy do vedení.
FC Démoni Česká Lípa – FC Tango Hodonín 3:1 (0:0).
„Po prvním poločase jsme mohli vést 3:0,“ říká slovenský trenér hostů Marian Berky. „Zahodili jsme vyložené tutovky, kdežto soupeř měl jenom pár střel,“ srovnává kouč Tanga, který nad střeleckou neschopností vlastních hráčů pouze kroutil hlavou.
Hosté za nepříznivého stavu přidali, zvýšili pohyb i aktivitu, ale ve finální fázi se znovu soužili. Hodonínští to zkusili bez brankáře a v power play srovnali. Penaltu nařízenou za faul na Levčíka bezpečně proměnil Svoboda.
Tango vycítilo šanci a dál útočilo. Nejprve před Kirovem neuspěl osamocený Doubravský, odražený balon pak Levčík napálil do tyče. A tak přišel trest. Po zákroku Buršíka kopali penaltu také Démoni. Havrda klíčovou chvíli zvládl a prudkou ranou nedal bezmocnému Lupačovi šanci vyniknout. Démoni v závěru využili nekoncentrovanosti protivníka a zásluhou Mažáriho upravili na konečných 3:1.
Chance liga má nyní vánoční přestávku. Nejvyšší futsalová soutěž pokračuje až po novém roce.

Branky: 21. a 39 Patrik Mažári, 38. Ondřej Havrda z penalty – 33. Milan Svoboda z penalty. Rozhodčí: Šmíd, Dragoun (Poppr). ŽK: Švec, Fichtner – Cenek, Řezníček, Chadzidis. Diváci: 150.
Česká Lípa: Kirov (Kroupa) – Mažári, Vobořil, Kotek, Ladra, Tvrzník, Bejda, Švec, Bialek, Bažant, Fichtner, Havrda.
Hodonín: Lupač (Dvořák) – Chadzidis, Cenek, Svoboda, Řezníček, Buršík, Levčík, Veselovský, Doubravský.