Démoni zakončili kalendářní rok v Chance futsal lize remízou s Krokodýlem

Česká Lípa – Českolipský kouč domácího týmu Karel Kruliš: „Zápas jsme po taktické stránce zvládli perfektně, kluci makali na doraz a bylo to znát.“

V posledním utkání letošního kalendářního roku přivítali českolipští futsalisté dalšího nováčka soutěže, Rádio Krokodýl Brno. Jihomoravané vstupovali do zápasu jako favorit, ale svoji pozici v tabulce nepotvrdili. Na remíze 4:4 se podepsali především dvougólový Karel Kaňkovský a nová posila Tomáš Vobořil, který se při svém prvním vystoupení v českolipském dresu uvedl důležitou trefou.

Na soupisce České Lípy se objevilo nové jméno, na hostování totiž přišel Tomáš Vobořil, který dosud hájil barvy pražské Sparty.
„Tomáš ukázal své kvality. Ve Spartě nehrál, jen tam pouze trénoval. My jsme se se Spartou domluvili rychle a jsem rád, že je Tomáš u nás,“ nechal se slyšet trenér Démonů Karel Kruliš.

FC Démoni Česká Lípa – FC Rádio Krokodýl Brno 4:4 (2:1)

Začátek duelu se povedl lépe hostům, Havel v šesté minutě přenechal balon Martinu Brůnovi, který střelou z úhlu překonal Michálka. Démoni se ale nenechali zaskočit a během necelých třiceti vteřin dvěma slepenými góly otočili skóre ve svůj prospěch.
Nejprve se přesnou ránou k tyči prosadil Martin Švec a vzápětí se z volného přímého kopu napřáhl Karel Kaňkovský, jehož bombu tečoval před Kubíčkem Galia a brněnský brankář na změnu směru letu míče už zareagovat nedokázal. S blížícím se závěrem úvodního poločasu si Krokodýl vypracoval jednu velkou šanci, Hrubý ale orazítkoval jen tyč Michálkovy brány.
Brňané měli do druhé půle raketový nástup, ovšem Mareš, ocitnuvší se zcela sám před Michálkem, poslal kulatý nesmysl Pánu Bohu do oken. Hosté pokračovali v dobývání českolipské branky. Ve 26. minutě trefil Veselovský břevno, avšak o minutu později se už nováček ligy radoval z vyrovnání. Hrubého centr do předbrankového prostoru usměrnil za Michálkova záda nejproduktivnější hráč Brna Pavel Outrata.
Netrvalo dlouho a Démoni si vzali ztracené vedení zpět. Lakatoš v situaci dva na jednoho přenechal hrací předmět Karlovi Kaňkovskému, který před prázdnou kasou nezaváhal. Nejlepší střelec České Lípy byl následně blízko hattricku, ovšem tentokrát rozvlnil jen boční síť. Ve 33. minutě udělal velkou chybu gólman Michálek, který vyběhl z branky, pokazil rozehrávku a Martin Brůna neměl problém nasměrovat míč do zcela odkryté svatyně.
Poté fauloval Vobořil a z nařízeného desetimetrového kopu uspěl Lukáš Matyska. Jenomže ani hosté svůj náskok neuhájili. Hříšník předchozího momentu napravil své zaváhání měrou vrchovatou. Tomáš Vobořil převzal přihrávku od Švece a zahrál Kubíčkovi na housle vánoční koledu. Démoni tak remizovali s Rádiem Krokodýl Brno 4:4 a do tabulky si připsali cenný bod.
„Zápas jsme po taktické stránce zvládli perfektně, kluci makali na doraz a bylo to znát. Naše hra se zlepšila. Navíc přišel Vobořil ze Sparty, což je hráč, který byl v utkání vidět a zařídil vyrovnávací branku. Duel hodnotím napůl kladně a napůl záporně, protože jsme potřebovali tři body, abychom udrželi kontakt s Hradcem,“ zhodnotil klání s Brnem trenér České Lípy Karel Kruliš.
Marek Kopecký, trenér FC Rádio Krokodýl Brno, konstatoval: „Potvrdilo se přesně to, co jsem od zápasu očekával. Pokud Lípě neutečeme o dva góly, tak to bude nepříjemný soupeř. Kluky jsem upozorňoval na nebezpečné situace domácích, kteří hrozí hlavně z nastřelovaných balonů. I tak jsme dostali dva góly a Lípa vedla po první půli dva jedna. Museli jsme výsledek dohánět, tlačili jsme se do betonu a domácí podnikali nebezpečné brejky. Nemohli jsme i z těch nejvyloženějších šancí překonat výborného brankáře České Lípy. Ke konci zápasu se nám podařilo výsledek otočit, ale opět po naší individuální chybě jsme domácí nechali vyrovnat a nakonec jsme mohli i prohrát. Domácí si za bojovnost a urputnou obranu bod zasloužili. Neprokázali jsme kvalitu v koncovce a propadali v obranné fázi. Bod je spravedlivý.“

Branky a asistence: 12. Švec (Vobořil), 13. Kaňkovský, 29. Kaňkovský (Lakatoš), 38. Vobořil (Švec) – 6. Brůna (Havel), 27. Outrata (Hrubý), 33. Brůna, 37. Matyska. Rozhodčí: Lasch, Dragoun. ŽK: Švec, Vobořil, Bejda, Kaňkovský. Diváci: 150.
Česká Lípa: Michálek (Chládek) – Kaňkovský, Musil, Bažant, Lakatoš, Bejda, Švec, Tvrzník, Hodač, Vobořil, Havlásek, Zemánek.
Rádio Krokodýl Brno: Kubíček (Sýkora) – Matyska, Hrubý, Mareš, Outrata, Galia, Brůna, Veselovský, Havel.