Démoni se při vedení v Liberci zatáhli a to byla chyba…

Třikrát vedli Démoni v severočeském derby proti Liberci, přesto odjeli z města pod Ještědem s prázdnou. Je to velká škoda, protože případná výhra (či remíza) by jen potvrdila solidní vstup českolipských hráčů do letošní sezony první futsalové ligy.

FTZS Liberec – FC Démoni Česká Lípa 6:5 (2:1)

Je to zatím zvláštní sezona, ale to je bohužel u každého sportu letos… Tři měsíce (!) museli čekat prvoligoví futsalisté, než opět vyběhnou na palubovky a typickým „skřípotem“ svých futsalek rozezvučí haly a tělocvičny.

V neúplné tabulce je Česká Lípa na šestém místě se sedmi body, pátý Liberec jí utekl na deset bodů a to má ještě zápas k dobru. Démoni se však musí především ohlížet za sebe, aby je nikdo do konce základní části nevystrnadil z první osmičky. Má např. za sebou silnou Spartu, která určitě bude tabulkou stoupat, ale ostatní soupeři by měli být pro Démony hratelní.

Dlouhá pauza pravděpodobně zapříčinila, že začátek zápasu byl z obou stran spíše opatrný a první gól padl až ve 12. minutě zásluhou Liberce. V tu chvíli se zdálo, že jakoby spadla nervozita z kopaček hráčů obou týmů a v téže minutě (!) padly ještě další dva góly, po jedné na obou stranách. Jenže poté až do konce první půle se oba mančafty znovu gólově odmlčely.

Ve druhém poločase to už bylo jinačí. Démonům se povedlo kolem 23. minuty vsítit dvě branky a poprvé se dostali do vedení. Poté se Liberci podařilo vyrovnat, ale Lípa na to dokázala (dvakrát) zareagovat a držela vedení. Napotřetí už to nevyšlo a Liberec ve 35. minutě zvrátil utkání na svou stranu.

Ještě bylo do konce zápasu dost času aspoň na zisk bodu, ale liberečtí futsalisté už si radost z vítězství vzít nenechali.

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas v Liberci byl opět vyrovnaný a troufnu si říct, že dnes vyhrál ten šťastnější. Náš problém byl dnes ten, že jsme ve druhém poločase neutekli Liberci o dvě branky a pak to, že jsme v 8. minutě druhé půle měli 5 faulů. Pak jsme se zatáhli a to bylo hodně špatné. Nedá se nic dělat, v pondělí nás čeká zápas s Chrudimí, tak se musíme oklepat a jít dál.

Zápas proti Chrudimi bude o něčem jiném, my si musíme vyzkoušet obrannou fázi, jelikož soupeř je velmi kvalitní a chystá se na Ligu mistrů a tím pádem nic nepodcení a bude hrát naplno. My se budeme snažit jim, to co nejvíce znepříjemnit a podat dobrý výkon.

Branky: 12. Žoček (Henzl), 12. Benek, 28. Henzl, 29. Benek, 33. Vobořil, 35. Henzl – 12. Bialek, 23. Caizl, 24. Caizl, 28. Fichtner, 29. Havrda (pen.)

Karty:   25. Vobořil (ZSL) – 40. Fichtner (CLI)

FTZS Liberec: Vogt, Plechatý – Baláž, Bína P., Benek, Henzl, Janáček, Janouš, Knejzlík, Šisler, Rumler, Vobořil, Žoček

FC Démoni Česká Lípa: Kirov M., Rott M., Fichtner T., Švec M., Havrda O., Mareš M., Bužik L., Caizl P., Klimt J., Zapletal P., Abrahám T., Bejda S., Hanzlík R., Bialek M.

Rozhodčí: Lafek D., Černý O.