Démoni poprvé v sezoně doma padli, Benagu podlehli 0:6

Česká Lípa – Po čtrnáctidenní přestávce opět pokračovala nejvyšší futsalová soutěž Chance futsal liga sedmým kolem. Českolipští Démoni přivítali jednoho z favoritů na titul.
Benago ze Zruče nad Sázavou mělo v České Lípě co napravovat, protože předchozí dva zápasy prohrálo a pakliže chtělo udržet kontakt s čelem tabulky, muselo vyhrát. Roli favorita nakonec u Ploučnice splnilo, i díky hattricku Michala Kovácse slavilo vítězství 6:0.

V loňském ročníku v utkání těchto dvou týmů padl historický rekord v počtu branek v jednom zápase. Tehdy vyhrálo Benago poměrem 20:8 a Česká Lípa rozhodně nechtěla připustit další podobný debakl. Reminiscence na tento duel se v hlavách přítomných fanoušků začala vybavovat už v první minutě, kdy Belej předal míč na pravou stranu Marcelovi a ten zahrál Kirovovi na housle.
Démoni mohli bleskově zareagovat, jenomže Vobořilův pokus se do prostoru vymezeného třemi tyčemi nevešel. V 9. minutě měli domácí ještě větší šanci, tečovanou střelu Švece zpracoval Bažant, ale brankář Bezstarosti vytasil parádní zákrok. Odražený míč se však dostal k Havláskovi, ovšem ani ten se mezi střelce nezapsal.
Zanedlouho mohly slavit oba týmy. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Michal Belej ztroskotal na Kirovovi a na druhé straně hřiště odmítl vyrovnání Vobořil. Gól tak padl až v 15. minutě, kdy si míč postavil Michal Kovács a střelou z přímého volného kopu překonal Kirova. Na 3:0 pro Zruč nad Sázavou upravil Marcelo a hosté tak odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem.
Hned po přestávce se Benago prosadilo počtvrté. Havrda při útočné akci ztratil míč a v situaci dva na nikoho předložil Marcelo přihrávku De Viniciusovi, který neměl problém dopravit balón do prázdné branky. Nepopulárního „bůra“ zasadil Českolipským Michal Kovács, který zužitkoval pas Marcela Rodka. Michal Kovács útočil na hattrick, ve 35. minutě si na Kirova ještě nepřišel, ale o sto dvacet sekund později už zakončoval do odkryté klece.
Benago tak napravilo předchozí dvě porážky, v České Lípě zvítězilo 6:0.

FC Démoni Č. Lípa – Benago Zruč n. N. 0:6 (0:3)

Branky (asistence): 1. Marcelo (Belej), 15. Kovács, 18. Marcelo (Kovács), 22. Vinicius (Marcelo), 27. Kovács (Rodek), 37. Kovács (Rodek). Rozhodčí: Markovský, Novotný, ŽK: 1:0 (30. Kaňkovský).
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Mažári, Vobořil, Bažant, Bejda, Havlásek, Havrda, Kaňkovský, Švec, Fichtner.
FC Benago Zruč nad Sázavou: Bezstarosti – Rodek, Marcelo, Diego Fogaca, Silva, Belej, Kovács, Vnuk, Pytloun, Lira.Holčák (Ulbricht).
Autor: Michal Šandor