Démoni dostali od Sparty osmigólovou nadílku

Praha – Futsalisté Sparty Praha předehrávali zápas 8. kola CHANCE futsal ligy s českolipskými Démony. Zápas skončil vítězstvím domácího celku v poměru 8:1 po poločase 2:1.

AC Sparta Praha – Démoni Česká Lípa 8:1 (2:1)

První poločas nebyl výsledkově tak jednoznačný. Sparta se sice ujala vedení brankou Rotta, ale hosté našli odpověď v 10. minutě, kdy se trefil Fichtner. Do šaten šli nakonec veseleji domácí po brance Křemena.
Ve druhé půli už zřejmě oslabeným Démonům došly síly. Křemen přidal další gól, po něm se dvakrát radovali Kubelka s Brunovským, a skóre završil Doša.
V následujícím kole (18. listopadu) přivítají českolipští Démoni od 20.30 hodin moravský celek SKP Ocel Třinec.

Ohlasy trenérů

David Frič (AC Sparta Praha): „Po prohraném pohárové utkání v Liberci, kdy jsme opět soupeře výrazně přestříleli a prohráli, jsme věřili, že se to konečně protrhne. A podařilo se. Už po prvním poločase jsme měli vést výraznějším rozdílem, ale bohužel jsme opět neproměňovali obrovské šance. Druhou půli se nám už podařilo naše šance proměnit a skóre narostlo, Nutno podotknout, že naprosto oprávněně. Dominovali jsme ve všech činnostech. Jsem rád, že se konečně střelecky probudil Tonko Brunovský.“
Karel Kruliš (Démoni Česká Lípa): „Zápas se mi nehodnotí moc snadno, jsem zklamaný z toho, že první poločas jsme schopní udržet krok a plnit vše, co jsme si řekli. Tak jdeme s jasným cílem i do druhé půle a z nepochopitelných důvodů posadíme soupeře na koně tím, že mu otevřeme hřiště a chceme jen útočit. To je špatně. Pro mě je opravdu nepochopitelné, jak naivně se nechají kluci, kteří nejvíce vědí, co od Sparty čekat, takto rozebrat, přemíra motivace a touhy Spartu porazit nám zlomila vaz.“

Branky: 7. Rott (Kilian), 20. Křemen, 26. Křemen (Sláma), 27. Kubelka (Křemen), 29. Kubelka (Křemen), 31. Brunovský (Sláma), 32. Brunovský (Rott), 36. Doša (Brunovský) – 10. Fichtner (Vobořil). Rozhodčí: Jan Kresta, Ondřej Černý, ŽK: 9. Křemen, 35. Kabele – 21. Fichtner, 38. Havlásek. Diváků: 120.
AC Sparta Praha: Vozár (Mareš) – Kilijan, Doša, Kabele, Šafař, Brunovský, Sláma, Kubelka, Hanzlík, Tichý, Rott, Křemen, Frič. Trenéři: David Frič, Igor Vodecký.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bejda “C“, Vobořil, Turzník, Bažant, Švec, Havrda, Fichtner, Mažári, Havlásek. Trenér: Karel Kruliš.

Další výsledky 8. kola:

SKP Ocel Třinec – ERA-PACK Chrudim 1:6 (0:2)
Slavia Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 2:2 (0:2)
Gardenline Litoměřice – MADOS Hradec Králové 8:1 (4:0)
Benago Zruč nad Sázavou – SK Interobal Plzeň 7:0 (4:0)
Helas Brno – Tango Hodonín (odloženo)

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/demoni-dostali-od-sparty-osmigolovou-nadilku-20161114.html