Démoni pokračují na vítězné vlně, připsali si již třetí vítězství v řadě

Ve středu 6.10. se představili Démoni na své palubovce se svým dlouholetý rivalem z Mělníku. Démoni chtěli navázat na předchozí dvě vítězství, a to se jim povedlo. Futsalisté České Lípy porazili Mělník v poměru 5:3.

Vstup do utkání se Démonům poved, když už ve čtvrté minutě dostal Lípu do vedení Bialek, který dokázal na zadní tyči zužitkovat rozehru přímého kopu Havrdy – 1:0. O chvíli později přišla tříbranková minuta, nejprve si v šesté minutě navedl míč do středu Zdržálek a prostřelil Lecjakse – 1:1. O pár vteřin později dokázal zmatku v domácí obraně využít Babovák a dostal Mělník do vedení 1:2. Golovou minutu uzavřel o pár vteřin později Bialek, který dokázal po pasu od Fichtnera přehodit Šandu a srovnal na 2:2. Do vedení se dostali Démoni paradoxně ve chvíli, kdy měl Mělník něco málo více ze hry. Fichtner dostal míč s odrazem od obránce k nohám Bialka a ten dokázal ve čtrnácté minutě strhnout vedení na stranu Démonů – 3:2. Několik vteřin před odchodem do kabin přišla na polovině hřiště chyba Gabča, který hasil svou chybu faulem, za což obdržel žlutou kartu. Mrzet ho to mohlo dvakrát tolik, protože následný volný kop proměnil po přihrávce Havrdy, čtyři vteřiny pře koncem poločasu, Fichtner a dostal Démony do vedení o dvě branky – 4:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez branek, větší šance mněli Démoni, přesto se v jednatřicáté minutě prosadil Mělník, když se po rohu Gabča prosadil osamocený Prejsa – 4:3. O dvě minuty později si Démoni vzali dvoubrankové vedení zpět, když po rohu Maura dostal Fichtner spoustu čas, kdy si mohl vybrat, jak zakončí, nakonec uklidil míč k pravé Šandově tyči – 5:3. Další branka už nepadla, i když poslední čtyři minuty dohrával Mělník v power-play.

Démoni dokázali zvítězit ve třetím zápase v řadě, trenéra Karla Kruliše muže potěšit týmový výkon celého týmu, dobrým výkonem se prezentoval brankář Lecjaks i nová posila Karel Rozboud. Nejlepším hráčem zápasu byl, ale jasně Bialek, který zblokoval nejednu šanci Mělníku, navíc přidal tři branky. Příští ligový zápas odehrají Démoni 17.10., kdy budou zajíždět na půdu Rapidu Ústí nad Labem. Předtím ještě Démoni odehrají osmifinále poháru, kdy se ve středu 13.10. představí na domácí půdě proti Interobalu Plzeň.

FC Démoni Česká Lípa : SK Olympik Mělník 5:3 (4:2)

Branky: 4. Milan Bialek (Tomáš Fichtner), 7. Milan Bialek (Tomáš Fichtner), 15. Milan Bialek (Tomáš Fichtner), 20. Tomáš Fichtner (Ondřej Havrda), 35. Tomáš Fichtner (Matěj Maur) – 6. Dominik Zdržálek (Jiří Vokoun), 7. Jan Babovák (Jiří Vokoun), 32. Tomáš Prejsa (Josef Gabčo)

FC Démoni: Milen Kirov, Lukáš Lecjaks – Tomáš Fichtner, Jonáš Klimt, Miroslav Rott, Viktor Demjanču, Milan Bialek, Matěj Maur, Petr Zapletal, Matěj Potoček, Ondřej Havrda, Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Mělník: Martin Šanda, Jan Žežulka – Jiří Novotný, Lukáš Lehner, Jiří Vokoun, Radek Šmejkal, Jan Babovák, Dominik Šup, Lukáš Nečas, Josef Gabčo, Dominik Zdržálek, Tomáš Prejsa

hlavní trenér: Jakub Němec

Rozhodčí: Zdeněk Nagy, Miroslav Vlašič – Lubomír Řeháček

Diváci: 150