Démoni po obratu Helasu odjeli z Brna bez bodu.

V pátek 22.10. se představili Démoni na palubovce brněnského Helasu, se kterým získali v roce 2012 historicky první bod v lize. Tentokrát se jednalo o souboj sousedů v tabulce, ve kterém nakonec šťastnější byli domácí.

Démoni začali toto utkání nejlépe jak mohli, když už v devětapadesáté sekundě dostal Lípu do vedení Fichtner, když zachytil rozehrávku Šarközyho a ocitl se sám před Daňkem, kterému udělal kličku a uklidil míč do prázdné branky – 0:1. Druhou branku vstřelili Démoni ve čtvrté minutě, kdy Fichtner udržel v souboji s obranou míč, navíc na sebe natáhl tři hráče Helasu a uvolnil tak Zapletala, kterému posunul míč, a ten se ocitl tváří v tvář Daňkovi a nezaváhal – 0:2. V sedmé minutě snížil Helas zásluhou Poula, který dostal od Davida Cupáka míč na střed hřiště, otočil se a tečovaným pokusem prostřelil Lecjakse – 1:2. Na 1:3 upravil v jedenácté minutě Fichtner, který se dokázal po přihrávce od Rotta uvolnit a tváří v tvář proti Daňkovi podruhé nezaváhal a dostal Démony do vedení o dvě branky. Když další pokusy Fichtnera a Maura skončili na tyči, šlo se do kabin za tohoto stavu.

Podobně jako Démoni do první vstoupil Helas do druhé půle. Kdy po čtyřiceti vteřinách krásnou střelou do vzdálenější šibenice snížil Šarközy na 2:3. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, když Vojtěch Cupák dokázal projít přes dva protihráče a tvrdou střelou do levého horního rohu vyrovnal na 3:3. Pro hostují tým přišla komplikace ve třicáté čtvrté minutě, kdy byl po druhé žluté vyloučen Bialek. Přesilovku využil Helas už po jedenácti vteřinách, kdy se dobrém bloku Mužíka a přihrávce Cupáka ocitl sám u lajny Šarközy, který dokázal mezi nohama Lecjakse dostat Helas do vedení 4:3. Ve třicáté osmé minutě odskočil Helas zásluhou Davida Cupáka na rozdíl dvou branek, když Šarközy získal ve středu hřiště míč a postupoval s Cupákem v protiútoku, kterém posunul míč a ten tváří v tvář Lecjaksovi nezaváhal 5:3. Démonům se podařilo už jen v power-play snížit zásluho Maura, který po přihrávce Havrdy uklidil míč do horního rohu Daňkovi branky – 5:4.

Další branky už v utkání nepadly, a tak utkání skončilo ziskem tří bodů pro Helas, která dokázal otočit stav z 1:3 na 5:3 čtyřmi brankami ve druhém poločase. Helas měl v utkání také velkou porci štěstí, když Démoni třikrát orazítkovali brankovou konstrukci. Helas se touto výhrou posunul na páté místo tabulky se ziskem dvanácti bodů. Démoni se ziskem devíti bodů klesli na osmé místo. Démony čeká příští zápas na domácí palubovce, když v pátek 29.10. přivítají od 20:30 Savarog FC Teplice.

Helas Brno : FC Démoni Česká Lípa 5:4 (1:3)

Branky: 7. Tomáš Poul ( Jiří Mužík ), 21. Ivan Šarközy ( Jiří Mužík ), 24. Vojtěch Cupák ( Jakub Sznapka ), 35. Ivan Šarközy ( David Cupák ), 38. David Cupák ( Ivan Šarközy )- 1. Tomáš Fichtner, 4. Petr Zapletal ( Tomáš Fichtner ), 11. Tomáš Fichtner ( Miroslav Rott ), 39. Matěj Maur ( Ondřej Havrda )

ČK: 0 – Bialek

Střely: 68:29

Helas Brno: Marek Konečný, Ondřej Daněk – David Cupák, Filip Havrda, Milan Svoboda, Ivan Šarközy, Tomáš Poul, David Presl, Vojtěch Kamenský, Vojtěch Cupák, Jiří Mužík, Jakub Sznapka

hlavní trenér: Tomáš Galia

FC Démoni: Milen Kirov, Lukáš Lecjaks – Tomáš Fichtner, Jonáš Klimt, Miroslav Rott, Milan Bialek, Matěj Maur, Petr Zapletal, Viktor Demyanchuk, Ondřej Havrda, Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Radim Filipský, Daniel Čuba