Bez gólů se nevyhrává, vědí Démoni

Brno vyškolilo českolipské futsalisty v produktivitě. Odevzdaný, lépe řečeno nemastný neslaný výkon, kterému chyběly góly, podali hráči FC Démoni Česká Lípa doma v rámci šestého kola 1. Futsal ligy proti Helasu Brno. Ten přijel do českolipské haly jako poslední tým tabulky s nulovým ziskem, navíc nastoupil pouze se sedmi hráči. Jenže na palubovce před stovkou fanoušků to tak rozhodně nevypadalo.

„Hosté nás v první půli zaskočili, když během deseti minut vstřelili tři góly,“ uznal otevřeně domácí trenér Karel Kruliš.
FC Démoni Česká Lípa – Helas Brno 0:5 (0:3)
Po pauze Brněnští ve své taktické hře, kdy vsázeli na rychlé brejky, pokračovali.
Sedm minut po obrátce zvýšil Mužík z pohledu Démonů na 0:4 a pátý gól inkasoval českolipský gólman od svého spoluhráče Žampy, jenž chtěl skluzem zastavit další kolmou finální přihrávku Brna před domácí bránou.
Jihomoravané se tak radují z prvního bodového v sezoně. V tabulce poskočili na desáté místo a Démoni zůstávají se třemi remízami na deváté pozici.

„Po prvních dvou inkasovaných gólech jsme byli jako opaření,“
přiznal v krátkém pozápasovém rozhovoru pro Deník domácí trenér Karel Kruliš.

Prohrát doma 0:5 s posledním mužstvem tabulky, to je docela debakl, ne?

Chtěli jsme tvořit hru, byli jsme častěji na balonu, ale nedokázali jsme své akce dotáhnout do konečné fáze a dát branku, bez čehož se nevyhrává. Naopak soupeř po našich chybách chodil do rychlých brejků, ze kterých nás trestal. Prostě tenhle zápas jsme nezvládli.
Několikrát jste prohlásil, že týmy ze spodních pater tabulky musíte porážet, pokud chcete pomýšlet na záchranu, případně i na účast v play off. Jenže zatím se tak ani jednou nestalo…
Měli jsme sérii tří zápasů s týmy ze spodní části tabulky, ze kterých jsme chtěli mít minimálně sedm bodů, jenže máme pouze dva. Ve dvou předchozích duelech, a to s Třincem a Jeseníkem, jsme měli gólových šancí snad na pět zápasů, ovšem nedokázali jsme je využít, a nyní s brněnským Helasem další čtyři tutovky, bohužel opět bez efektu. Tudíž náš největší problém je, že nedáváme góly, protože jinak to herně není špatný.
Co s tím?
Musíme se z toho oklepat a důkladně se připravit na páteční zápas ve Vysokém Mýtě proti domácímu Nejzbachu.
Branky (nahrávky): 6. Outrata (Ovčačík), 8. Ovčačík (Poul), 16. Lacko (Cupák), 27. Mužík (Poul), 39. Žampa (vlastní). Rozhodčí: Nagy, Čurda. Diváků: 100.
FC Démoni: Kirov, Sochůrek – Bejda, Šafář, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Kořínek, Rott, Havlásek, Kotek.