Až na ten závěr drželi Démoni s favoritem krok

Podle postavení v tabulce či vzhledem k loňské sezoně měl mít futsalový zápas první ligy Teplice – Česká Lípa jasného favorita v podobě domácího týmu. Dlouho to vypadalo, že si Démoni odvezou přijatelnou porážku, nakonec však závěr zápasu vyzněl gólově jednoznačně pro domácí.
Svarog FC Teplice – FC Démoni Česká Lípa 9:4 (4:2)
Domácí začali zhurta a v 6. minutě vedli 2:0. Hostům se povedlo snížit v 10. minutě díky Švecovi, Teplice si však hned vzaly dvoubrankové vedení zpět. Tato situace nastala v první půli ještě jednou. Hanzlík snižoval na 2:3, domácí to nezaskočilo a Künzl zařídil dvě minuty před odchodem do šaten opět dvoubrankový náskok.
Ten se povedl domácím ve 26. minutě ještě zvýšit. Teď to byli naopak hosté, kteří dvakrát zareagovali na domácí gól. Zpět na tříbrankový rozdíl dostal domácí ve 36. minutě Claudinho. Od té chvíle už stříleli góly jen Tepličtí především díky tomu, že využili českolipsku hru bez brankáře.
Démoni klesli na sedmou příčku, Teplice zůstávají na pátém místě.
Karel Kruliš (trenér Démonů): V zápase v Teplicích jsme si potvrdili, že se dá hrát s každým, i když výsledek nakonec vypadá, tak jak vypadá. Silná stránka Teplic, power play, nás stála první poločas. Ve druhém dějství jsme se drželi a za stavu 6:4 jsme měli obrovskou šanci zapas zlomit, ale ve finále jsme se zlomili my sami… Po vyloučení gólmana jsme zahrávali penaltu, kterou jsme z nepochopitelných důvodů kopli skoro až do Duchcova… Následovala hra 4 na 3, kdy jsme místo snížení míč ztratili a soupeř nás potrestal. V tomto stavu byla už naše hra otevřená a Teplice při naší power play skórovaly ještě dvakrát. Pro nás je to velká škoda, odehrali jsme dobrý zapas. Teplicím gratuluji k vítězství.
Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: „Ze zápasu jsme měli obavy, protože máme velkou marodku. Kvůli zranění nemohli do zápasu nastoupit třeba Teka, Ossorio nebo Sebiskveradze. Ještě k tomu šli do zápasu zranění hráči, včetně našich dvou brankářů. Jeronimo nastoupil s virózou a Hůla má ještě stále zraněný kotník. Udělali jsme podle toho taktiku. Nastřílet nějaké góly a pak hodně držet míč na našich sálovkách. Můžu říci, že kluci plnili pokyny, jak jsme si řekli před zápasem a zkušené si drželi gólový náskok. Díky tomu jsme si zaslouženě připsali další tři body. Teď už se musíme připravit na finále poháru a dát zraněné hráče do kupy.“
Branky: 3. Claudinho (Tato), 6. Černý (Tato), 11. Tato, 18. Künzl (Černý), 26. Baran (Künzl), 31. Litvinov (Claudinho), 36. Claudinho (Litvinov), 39. Tato, 40. Černý (Tato) – 10. Švec (Abrham), 16. Hanzlík (Havrda), 29. Rott (Havrda), 32. Havrda (10 m kop)
Svarog FC Teplice: Jeronimo – Hůla, Soukup, Claudinho, Černý („K“), Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Šebek, Ossorio
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott, Bejda, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Bartůněk, Zapletal, Němec, Abrham
Rozhodčí: Chládek, Melničuk. Delegát: Hora
autor: Alex Neugebauer