První turnaj Juniorské ligy našim mladežníkům nevyšel

V neděli 24.11.2019 se v Zákupské hale uskutečnilo první kolo Juniorské ligy futsalu, kdy soupeři našich mládežnických týmů byly, jeden z favoritů na celkový triumf v soutěži FK ERA-PACK Chrudim a 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto. Oba naše výběry podali bojovný výkon, ale ani to nestačilo a ani jeden náš výběr nezískal z prvního kola ani bod.

U- 17
FC Démoni Česká Lípa – FK ERA-PACK Chrudim    3:6 (1:3)
Loňský vicemistr vlétl do utkání zostra a již v první minutě prostřelil Machače v domácí brance Mareš. V šesté minutě svítil na výsledkové tabuly stav 0:2, když se podobně jako v prvním případě prosadil Pospíšil. Snížit se povedlo domácímu týmu v deváté minutě, když se po pěkné přihrávce Valty prosadil Šolín. Do konce celkem vyrovnaného poločasu se podařilo prosadit už jen hostům, a tak zásluhou Slavíka se šlo na poločasovou pauzu za stavu 1:3 z pohledu domácích.
Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácímu týmu, když se hned v první minutě druhého poločasu povedlo sraženou střelou snížit Šimanovskému, za pět minut neudržel nervy na uzdě Proch a za své protesty obdržel od rozhodčího žlutou kartu. V minutě devětadvacáte se podařilo hostům odskočit zpět do dvoubrankového vedení, když využil krásnou střelou do šibenice Machačovi branky přímý kop Slavík. Stav utkání se změnil znovu v třicátésedmé minutě, když se po pěkné souhře prosadil Konečný, vtom čase svítil na světelné tabuly stav 3:4. Za minutu tomu však bylo jinak, když se z přímeho kopu prasadil hostující Slavík a završil tak hatrick. V této minutě se do potičky dostal domácí Šolín a hostující Slavík, za což si oba vysloužili od rozhodčích žlutou kartu. Stav utkání se měnil ještě jednou když se v poslední minutě utkání prosadil Slavík a určil tak konečný výsledek utkání 3:6 pro hostující tým.
Přes prohru lze říct, zě přestože hrála většina hráčů futalové utkání poprvé, kluci podali dobrý výkon, snažili se, bojovali a nedali soupeři nic zadarmo. Chrudim měla nakonec, ale více štěstí v koncovce a dakázala tak jako favorit vybojovat tři body.
FC Démoni Česká Lípa – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto    3:8 (1:4)
Druhý zápas mladší kategorie začal podobně jako první a už ve druhé minutě se ujali hosté vedení zásluhou Vojtíška. O čtyři minuty později to bylo již 0:2, když dokázal střelou z dálky prostřelit brankáře Machače Kabrhel. Na 1:2 dokázal po pěkné akci snížit v osmé minutě Pajkrt. Na další branku diváci čekali deset minut, když se dokázal střelou na zadní prosadit Kanta a vrátil tak hostům dvoubrankové vedení. Všichni už očekavali konec poločasu za stavu 1:3 z pohledu domácích, ale vše se rozhodl změnit Pikovský, který se dostal ke střele a se závěrečnou sirénou uklidil míč do domácí branky počtvrté. Na pauzu se proto odcházelo za stavu 1:4.
Opět jako v prvním zápase se i ve druhém poločase podařilo domácím vstřelit v první minutě snižující branku, když se dokázal prosadit Šolín. O dvě minuty později se hosté opět radovali z tříbrankového vedení, když se dokázal dorážkou do prázdné branky prosadit Brázda. V minutě šestadvacáté se po krásné souhře prosadil Vojtíšek a upravil stav utkání na 2:6 z pohledu domácích. Domácí se nevzdali a ve třicátétřetí minutě se po rychlém autu prosadil Třeštík. Do konce zápasu se prosazovali pouze hráčí Nejzbachu, ve třicátéosmé minutě se prosadil střelou na zadní Kristián a o minutu později určil podobným zpusobem konečný výsledek utkání Houdek. V poslední minutě ještě trefil domácí Šimanovský z desetimetrového kopu tyč. Samí hráč předvedl v téže minutě ostrý faul na svého soupeře, za což mu udělil rozhodčí utkání červenou kartu. Do konce se již nic nezměnilo, a proto svítil po závěrečné siréně na svetelné tabuli výsledek 3:8 z pohledu domácích.
Druhé utkání lze hodnotit, podobně jako první, vcelku pozitivně, kluci bojovali, snažili se, ale opět byla vydět na soupeři větší sehranost a zkušenosti.
Mladší kategorie nastoupila k turnaji v této sestavě:
Machač, Polák – Valta, Třeštík, Kříž, Šolín, Pajkrt(C), Proch, Konečný, Šimanovský
Branky za mladší kategorii vstřelili:
Šolín 2, Třeštík, Konečný, Pajkrt, Šimanovský
U-19
FC Démoni Česká Lípa – FK ERA-PACK Chrudim        0:14 (0:4)
První zápas starší kategorie byl již od samého počátku v režii hostujících hráču z Chrudimi, kteří se lépe pohybovali, přesněji si nahrávali a předvedli po většinu zápasu dominovali a nešetřili domácí hráče za jakéhokoli stavu. V prvním poločase dokázali domácí jěště hostům alespoň nějak vzdorovat, a proto svítil o poločasové pauze na tabuli stav 0:4 z pohledu domácích.
Druhý poločas, už začali domácím docházet síly, čehož hosté náležitě využili. Na domácí straně se v obraně začali kupit chyby, které hosté po většinu druhého poločasu trestali, a proto na konci utkání svítil na výsledkové tabuli stav 0:14 pro hostující Chrudim.
První utkání staří kategorie lze hodnotit velmi negativně, i když kluci bojovali snažili se do závěrečné sirény, soupeř jenž má v sestavě několik reprezentantů ukázal zkušenosti a sehranost. Našim hráčům nezbívá než se z tohoto zápasu poučit a předvést v dalších zápasech lepší výkon.
 
 
FC Démoni Česká Lípa – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto   2:11 (1:7)
Druhý zápas starší kategorie se začal vyvijet celkem dobře pro domácí tým když se dokázali prosadit jako první, od té chvíle se ale otěží zápasu ujal hostující Nejzbach, který během chvilky dokázal utkání otočit a do konce poločasu nasázel, většinou po chybách v obraně, domácím sedm branek, a tak se šlo na poločasovou pauzu za stavu 1:7.
Druhý poločas začal nadvládou nejzbachu, kterou na chvíli přetla červená karty za dvě žluté, po dvou tvrdých zákrocích. Nejzbach vyloučení přežil bez obdržené branky a následně se dokázal dvakrát prosadit. V závěru přečkal hostující tým ještě desetimetrový kop.
Druhý zápas starší kategorie začal pro náš tým dobrě, ale následně jako každý zápas ztratil náš tým utkání po svých chybách. Nezbývá nic jiného než se ze zápasu poučit a příští týden zabojovat o body proti Teplicím
Starší kategorie nastoupila k turnaji v této sestavě:
Bláha (C), Hippman – Gurra, Pavlovec, Kučera, Erben, Hladík, Baláž, Sedláček, Schuller, Plůcha
Branky za starší kategorii vstřelili:
Sedláček, Schuller
Autor: Matyáš