Všechny body z televizního utkání si připsal Liberec

V úterý 23.11. se představili Démoni na své palubovce, kde v rámci televizního utkání přivítali svého rivala FTZS Liberec. Liberec dokázal přerušit sérii, kdy v severočeském derby nezvítězil hostující tým, když si připsal vítězství 6:1.

Česká Lípa začala tento zápas lépe než Liberec, když ji v páté minutě dostal do vedení po nástřelu na zadní Maur1:0. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, když se po rohu Bíny prosadil na přední tyč Žoček1:1. Obrat přišel o dvě minuty později, když po křižné přihrávce Vogta uklidil míč do odkryté branky Vik – 1:2. Třetí branku přidal Liberec po ztrátě Démonů ve středu hřiště a rychlém protiútoku uklidil míč do branky Bína – 1:3. Poslední branka padla vteřinu před koncem poločasu, kdy po šanci Zapletala šel Liberec do protiútoku, který zakončil do branky Žoček – 1:4.

Druhý poločas byl dlouho bez branek, první přišla po osmi minutách, kdy se po Bínově pobídce prosadil střelou z první Žoček – 1:5. Démoni poté přešli do power-play, vytvořili si nějaké šance, ale branku nevstřelili, naopak ještě jednou inkasovali, když při power-play domácích uklidil míč do branky domácích, kde tou dobou byl pouze Maur, Díl a stanovil tak konečné skóre na 1:6.

V příštím zápase se Démoni představí 28.11 na půdě silné Chrudimi

FC Démoni Česká Lípa : FTZS Liberec 1:6 (1:4)

Branky: 5. Maur (Bialek) – 9. Žoček (Bína), 11. Vik (Vogt), 15. Bína (Díl), 20. Žoček (Bína), 29. Žoček (Bína), 40. Díl (Jelínek)

FC Démoni: Milen Kirov , Lukáš Lecjaks – Tomáš Fichtner , Jonáš Klimt , Milan Bialek , Viktor Demjančuk , Stanislav Bejda , Matěj Maur , Petr Zapletal , Matěj Potoček , Matouš Kubelka , Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

FTZS Liberec: Dominik Vogt, Jakub Dlask – Jiří Baran, Jakub Daněk, Aleš Benek, Daniel Vik, Pavel Baláž, Jan Díl, Tomáš Janáček, Tomáš Jelínek, Jakub Žoček, Marek Bína

hlavní trenér: Karel Vrabec

Rozhodčí: David Lafek, Ondřej Černý – David Cichra