Úvod druhé poloviny se Démonům nezdařil a z Brna se vrací bez bodů

Do druhé poloviny sezóny Démoni nastoupili proti Helasu Brno, se kterým zahájili letošní sezónu remízou 1:1. Odveta se Démonům nepovedla a na půdě Helasu podlehli 6:3.

Úvod utkání patřil domácímu celku, ale ani jeden z pokusů neskončil v síti hostující branky. Na první branku se čekalo osm minut, ve které otevřel skóre Bohumír Doubravský. Své ukázkové sólo zakončil podél brankáře Démonů a uklidnil tak domácí celek. Skóre 1:0 vydrželo až do závěru prvního poločasu, ve kterém se hra odehrávala spíše v prostorách, které měli daleko k ohrožení obou branek. 

Začátek druhého poločasu zastihl hostující mužstvo v dobrém rozpoložení, svojí kombinací se dostali až do individuálního zakončení Abrháma, který zkušeným zakončením nedal domácímu Mykytjukovi šanci. Vyrovnávací branka domácí vyprovokovala k větší iniciativě a během stejné minuty dokázali skóre překlonit na svojí stranu, o branku se postaral Tomáš Poul. Brankou namotivování domácí se do svého soupeře ještě více zakousli a své skoro postupně navyšovali až na 6:1. V rychlém sledu se o branky postarali Svoboda, Zdráhal, domácí brankář Mykytjuk střelou přes celé hřiště a Danko. Pod vědomím rozhodnutého utkání Helas dopustil závěrečné zkorigování výsledku.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): „Naši týdenní přípravu poznamenala velká marodka a bohužel se to přeneslo i do samotného utkání. Náš výkon nebyl dobrý a celým utkáním jsme se protrápili ke třem bodům.”

Karel Kruliš (trenér, FC Démoni Česká Lípa): „Zasloužená výhra Helasu, který se bohužel na tři body ani nenadřel. Nezbývá nám nic jiného, než se dát dohromady na domácí utkání proti Mělníku. Helasu gratuluji ke 3 bodům.“

Informace o utkání

Statistiky

8′  B. Doubravský

21′  T. Poul (D. Cupák)

25′  M. Svoboda (D. Cupák)

28′  M. Zdráhal (D. Cupák)

29′  A. Mykytjuk

35′  O. Danko (A. Mykytjuk)

37′  J. Havel

39′  O. Danko

(P. Výborný) T. Abrhám  21′

(M. Mešić) K. Rozboud  38′

T. Abrhám  39′

Základní sestavy

Zbyněk Špička

Václav Klímek

David Cupák (C)

Milan Svoboda

19 Oleksandr Danko

20 Tomáš Poul

23 Jan Havel

33 Martin Zdráhal

47 Andrej Mykytjuk

69 Bohumír Doubravský

96 Pavol Matejov

Karel Rozboud 6

Ondřej Havrda 11

Adam Jákl 20

(C) Petr Zapletal 21

Lukáš Lecjaks 22

Miroslav Rott 23

Tomáš Abrhám 24

Muamed Mešić 26

Martin Macháček 27

Milen Kirov 33

Petr Výborný 77

Ostatní

Rozhodčí: Tomáš Slanina, Daniel Čuba, Martin Ganaj

Počet diváků: 148