Olomouc jednoznačně přehrála Démony!

V 19. kole 1.FL nastoupili domácí futsalisté proti soupeři ze stejných pater tabulky – České Lípě. Již před zápasem se hojně debatovalo o důležitosti tohoto utkání, jelikož oba soupeři se snaží utéct příčkám zaručujícím sestup a na druhé straně mají obě mužstva stále možnost účasti v jarních kolech PLAY-OFF! Hostující tým přijel do velkobystřické svatyně posílen veledůležitou a cennou výhrou nad pražskou Spartou, jejíž skalp se nepodaří získat jen tak někomu. Domácí taktéž v posledních zápasech prokazovali zvýšenou herní a psychickou pohodu, když po posledních dvou utkáních dokázali obrat o bod jak brněnský Helas, tak o tři body mělnický Olympik.

Do utkání se olomoučtí futsalisté pustili v neuvěřitelném tempu, a to i přes fakt, že domácí kapitán Lošťák dojel na zápas až pět minut před jeho výkopem. První gól na sebe nenechal dlouho čekat, když se prosadil Tilkeridis, o dvě minuty už to bylo rozdílem dvou branek, když si přesný zásah připsal Janečka. Hostující však nechtěli nic vzdávat a dokázali kontrovat gólem Abrháma. Domácí tato branka nevyvedla z míry a po dvou minutách už to zase bylo o dvě branky. Gól si znovu připsal náš včerejší oslavenec – předseda klubu – Nikolas Tilkeridis!

Do druhé půle si mužstvo pod vedením vousatého génia Martina Janečky řeklo, že je důležité, aby na hřišti zůstala maximální koncentrace z dějství prvního a jako nástavbu bude potřeba přidat důraz v koncovce a lepší řešení situací jeden na jednoho. Jak bylo řečeno, tak se i stalo. Po třech minutách už znovu rozvlnil síť Kočiš. Hostujcí odpověď byla rychlá a nekompromisní. Znovu se trefil Abrhám. Domácí gólostroj to však nezastavilo a rozmezí DVANÁCTI vteřin dokázali vstřelit své branky Janečka a Šipka. Zbytek utkání se dohrával v hostujícím power-play, které však nedokázalo najít recept na skvěle připravený olomoucký tým. V posledních minutách se ještě dokázali trefit domácí kapitán Lošťák a hostující Rozboud.

Utkání přineslo skvělé momenty, vyhrocené situace a výbornou diváckou kulisu. Všem fanouškům za jejich návštěvu děkujeme a budeme se na Vás těšit 24.2. od 20:00 proti Spartaku Perštejn.

OHLASY:
Stanislav Bejda hráč FCD Zapas se nezačal podle našich představ, po našich dvou šancích jsme dvakrát inkasovali . Jednoduchá silová hra na nás platila . Celou druhou puli jsme měli převahu, kterou jsme bohužel nepretavili v góly a po dvouch brejcich inkasovali a v Powerplay jsme byli úspěšní pouze jednou a domácí nás trestali jednou do prázdné a z 10 m kopu. Olomouc vyhrála zaslouženě .

Jan Křižák (hráč SKUP): Byl to velmi kvalitní zápas zejména z naší strany. Jsme za výhru moc rádi. Věřím, že ligu zachráníme, v lepším případě si zahrajem play off.

Branky: 2. Tilkeridis (Brázdil), 4. Janečka, 10. Tilkeridis (Lošťák), 24. Kočiš (Křižák), 31. Janečka (Kočiš), 31. Šipka (Janečka), 38. Lošťák, 40. Šipka (10 m kop) – 8. Havrda (Abrhám), 24. Abrhám (Havrda), 33. Rozboud

Karty:   17. Janečka (OLO)

SKUP Olomouc, z. s.: Janečka Radek – Lapčík, Kočiš, Zapletal, Lošťák, Brázidl, Janečka Martin, Šipka, Křižák, Tilkeridiis

FC Démoni Česká Lípa: Lecjaks, Kirov – Havrda, Jákl, Macháček, Abrhám, Bejda, Maur, Rozboud, Šup, Mešič

Rozhodčí: Čep Radim, Gasnárek Michal, Jurča Lukáš