Nyní čekají na Démony zápasy pravdy

Česká Lípa přivítala v rámci první futsalové ligy pražskou Slavii. Severočeši nebyli při pohledu na tabulku (15 ku 33 bodům) rozhodně favoritem, přesto šance aspoň na bod tu byla.
FC Démoni Česká Lípa – SK Slavia Praha 2:4 (0:1)
V první půli padla jediná branka a to hned v první minutě. „Zasloužil“ se o ní domácí gólman Bartůněk, který nešťastně namazal hostujícímu Brychtovi – 0:1.
Hosté mohli zvýšit v páté minutě, ale tentokrát  už byl Bartůněk proti Slámově střele pozornější. Hned na to se na druhé straně představil Kubelka, ale ani on neměl přesnou mušku.
Ten samý českolipský hráč se dostal do nadějné příležitosti v 10. minutě, ale ani tentokrát neměl správěn seřízená „mířidla“.
Za dvě minuty už byl Bartůněk překonaný, na brankové čáře ho však zastoupil Abrhám.
Diváci viděli v dohrávce 16. kola spoustu nebezpečných šancí. Ke konci půle to byli především domácí, kdo se mohl radovat z gólu, ale nestalo se tak, protože střely Fichtnera a poté Havrdy se do sítě nedostaly.
I druhý poločas začal lépe pro Slavii. Na 0:2 zvyšoval opět Brychta.
Démonům se povedlo vsítit svůj první gól tohoto zápasu až ve 28. minutě. Autorem gólu byl Abrhám – 1:2.
Hned následně mohl vyrovnat Slavík, ale gólman Žežulka ho vychytal.
Abrhamovi se nakonec povedlo vsítit gól ve 35. minutě, ale v tu chvíli už hosté vedli 1:3 (Brychta hattrick!).
Domácí se dostali do tlaku, ale šance Zapletala a Havrdy gólem neskončily.
Naopak sešívaní ještě při powerplay soupeře vsítili jednu branku (Směřička).
Démony nyní čeká rozhodující dvojboj – České Budějovice (venku) a Liberec (doma). Pokud obě utkání vyhrají, play-off by jim už nemělo uniknout.
Karel Kruliš, trenér Démonů: „V zápase se Slavii jsme sahali po bodu, ale bohužel pravidlo nedáš –  dostaneš se potvrdilo. Zůstali jsme opět bez bodu, i když jsme byli pro Slavii, si myslím, nepříjemný soupeř a troufnu si říct i vyrovnaný. Bohužel i druhý zapas se soupeřem s top 5 nám nevyšel. Musíme se dát se do kupy na nedělní zápas s Českými Budějovicemi.“
Branky: 28. Abrham, 35. Abrham – 1. Brychta, 22. Brychta (Směřička), 34. Brychta (Směřička), 40. Směřička
Karty:   13. Slavík (CLI), 31. Bartůněk (CLI), 33. Abrham (CLI)
FC Démoni Česká Lípa: Bartůněk (Kirov) – Kubelka, Fichtner, Rott (C), Havrda – Abrham, Slavík, Zapletal, Švec – Bejda, Němec, Bažant.
SK Slavia Praha: Žežulka (Karpiak) – Brychta, Směřička, Leovski, Sláma, Radovanović, Homola (C), Záruba, Hájek, Křemen.
Rozhodčí: Plzák – Kresta