Havrda předvedl démonský výkon, Helas srazil čtyřmi góly

Stejně jako v minulé sezoně i v ročníku 2020/2021 se v prvním kole nejvyšší futsalové ligy střetli českolipští Démoni s brněnským Helasem. Loňský zápas, hraný v jihomoravské metropoli, skončil remízou 2:2.

FC Démoni Česká Lípa – Helas Brno 5:3 (2:2)

Přesně půl roku čekaly oba týmy na soutěžní utkání. Natěšení českolipští hráči se hned od začátku pustili do útočení a už v první minutě se ujali vedení, když Caizl přihrál přesně nabíhajícímu Abrhámovi – 1:0.

Snový začátek však pokračoval. O minutu později po spolupráci Rotta s Havrdou vedli domácí už 2:0.

Brňané se postupně ze šoku vzpamatovali, hru vyrovnali, ale k žádné zajímavé příležitosti se dlouho nemohli dostat. Až přišla 12. minuta a s ní nečekaně rychlé vyrovnání. O oba góly hostí se postaral Šarközy. Ten první vstřelil zblízka z dorážky, druhou branku vsítil střelou ze středu hřiště – 2:2.

Tento stav znamenal zároveň i pokračující mírnou převahu hostí, přesto blíže ke skórování měli domácí, ale Havrda jen nastřelil tyč.

I na začátku druhé půle se otřásala konstrukce „brněnské“ branky. Tentokráte se tak stalo po střele Caizla.

Hosté otočili skóre ve 27. minutě, když Šarközy dovršil hattrick proměněnou penaltou – 2:3.

Démoni však nechtěli připustit, aby vstoupili do sezony porážkou. Nejdříve Havrda ve 31. minutě trefil odkrytou branku a za minutu ten samý hráč z nařízeného 10ti metrového kopu znovu překonal brněnského gólmana.

Domácí mohli zvýšit, ale Fichtnerovu střelu vykopl z brankové čáry jeden z hostujících hráčů.

Velmi nadějně to s výhrou pro domácí vypadalo ve 38. minutě, kdy byl vyloučen Špička. A když Havrda vstřeli svůj čtvrtý gól (!), bylo na 90% o výsledku rozhodnuto.

Ve futsale sice může dojít k okamžitému srovnání skóre, avšak to se už podruhé v tomto zápase nekonalo, a proto se Démoni mohli radovat z úspěšného vstupu do letošního ročníku.

V příštím kole zajíždí Česká Lípa do Plzně. Překvapí Démoni favorita?

Karel Kruliš (Démoni Č. Lípa: „Dnešní zápas byl opět vyrovnaný dle předpokladů. Do zápasu jsme vstoupili skvělé vedli jsme o dvě branky, ale Helas opět dokázal vyrovnat a do druhé půle se šlo za nerozhodného stavu, byla to taková bitva na středu pole a šťastnější byl soupeř kdy po odpískané penaltě se dostal do vedení potom už bylo vše vyhrocené a lítali karty a fauly emoce pláli, když se soupeři nepovedlo dát 10 m kop tak se zápas přiklonil na naší stranu povedlo se nám vyrovnat a pak přidat čtvrtou branku a potom si myslím že zápas už jsme potom měly pod kontrolou přidám i gól na 5-3,i když soupeř přistoupil ke hře bez brankáře tak jsme vítězství uhájili.“

Tomáš Galia (Helas Brno): “Vstup do utkání nám vůbec nevyšel a trvalo nám trochu déle si zvyknout na ostré tempo zápasu. Úvodní branky nám zhatily všechny předzápasové plány, a proto jsme byli nuceni přistoupit ke změně, která nás vrátila do hry. Utkání jsme paradoxně ztratili za našeho vedení, kdy jsme neproměnili několik slibných příležitostí a netaktickým sbíráním akumulovaných faulů, které utkání rozhodly. Bodová ztráta je pro nás nepříjemná a dle mého i nezasloužená, ale daleko větším problémem pro nás bude ztráta dvou vykartovaných hráčů.”

Branky: 1. Abrham (Caizl), 2. Havrda (Rott), 31. Havrda, 32. Havrda (10 m kop), 38. Havrda (Abrham) – 12. Šarközy, 12. Šarközy (Kamenský), 27. Šarközy (pen.)

Karty:   27. Zapletal (CLI), 29. Bialek (CLI) – 24. Špička (HEL), 38. Cupák (HEL)   38. Špička (HEL)

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrham, Bejda

Helas Brno: Konečný (Klimek) – Cupák (C), Svoboda, Šarközky, Sznapka, Kamenský, Pouk, Špička, Doubravský

Rozhodčí: Kresta, Nagy – Šmíd