Démoni zaskočili slávisty prvním gólem, nakonec si však z Prahy nevezou ani bod

Démonům se povedl začátek sezony, po čtyřech kolech měli na kontě sedm bodů za dvě domácí výhry (Mělník 10:7, Hodonín 11:3) a remízu v Brně (2:2). Celkově to znamenalo páté místo. Porážku si českolipští futsalisté připsali se Spartou.
A včera je čekal další pražský tým, Slavia.
Slavia Praha – FC Démoni Česká Lípa
„Sešívaní“ měli po čtyřech zápasech ještě o dva body více. Ve spojení s domácím prostředí tak byli vnímáni jako favorité.
Úvodní šance zápasu měli domácí. První střelu Záruby zblokovali českolipští hráči, druhá střela slávistického futsalisty skončila na tyči.
I v následujících minutách měli více ze hry domácí, kteří se tím dostali i více ke střelám. Avšak nakonec to byli hosté, kdo vstřelili první gól. Po Kubelkově přihrávce se trefil Fichtner – 0:1.
Hned za minutu mohl ten samý hráč zvýšit, ale tentokrát přesný v zakončení nebyl.
Domácí měli možnost srovnat ve 13. minutě, ale Směřička nezužitkoval Zárubovu chytrou přihrávku.
Když dvě minuty před odchodem do kabin nedokázali domácí po akci Hájka s Radovanovičem vyrovnat, zdálo se, že týmy odejdou do kabin za stavu 0:1. Jenže v poslední minutě se mohli domácí přece jenom radovat z vyrovnání. Autorem gólu byl Směřička – 1:1.
Slávisté otočili stav utkání ve 24. minutě, když Záruba vyslal na Kirova nechytatelnou střelu – 2:1.
Českolipský brankář se mohl za tři minuty stát hrdinou, ale díky úplně jiné „funkci“. Prokličkoval se přes několik protihráčů, ale svého kolegu v bráně nepřekonal.
Domácí zvýšili ve 34. minutě, když Jošt použil šikovný oblouček – 3:1.
Démoni se po chvíli pokusili o power-play. I přes jejich tlak však ještě ke konci dostali jeden gól (Brychta) – 4:1.
Martin Směřička po zápase s Českou Lípou: „Zápas můžeme zařadit k těm těžším, které jsme v této sezoně zatím odehráli. Trenér Kruliš sestavil letos kvalitní tým s řadou zkušených futsalistů, který může dosáhnout na výborné výsledky. V úvodu utkání se nám nepodařilo proměnit několik příležitostí a následně jsme po jednom z brejků inkasovali. Soupeř hrál ze zabezpečené obrany a neustále hrozil z protiútoků. Vyrovnat se nám podařilo až minutu před přestávkou. Pro mne osobně to bylo mírné vykoupení, protože se mi podařilo prolomit střeleckou smůlu z celého poločasu. Po přestávce předvedli dvě pěkné akce David Jošt a Radim Záruba a vedli jsme 3:1. V závěru jsme hráli pod pěti fauly, ale ubránili jsme i power-play a přidali čtvrtý gól. Teď se musíme soustředit na příští týden, kdy nás čekají dva těžké zápasy.“
Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas se Slavii byl, myslím si, hodně vyrovnaný. Dostali jsme se do vedení, ale bohužel jsme ho neudrželi do druhého dějství. Poté se opět dobývaly obě obrany. Po sporném zákroku a našem nekoncentrovaní domácí rychle rozehráli a my nezachytili průnik Záruby, který skóroval. I když jsme si vypracovali dost příležitostí, už jsme nedokázali vyrovnat. Opět jsme selhali v koncovce. I když jsme měli v nohách úterní zápas s Teplicem, po dvou dnech jsme se dali dohromady a opět jsme sehráli kvalitní zápas. Nakonec musíme uznat, že Radim Záruba je ten rozdílový motor, který, troufnu si říct, nás včera porazil.“
Branky: 20. Směřička (Radovanovič), 24. Záruba (Jošt), 34. Jošt (Záruba), 39. Brychta (Směřička) – 10. Fichtner (Kubelka)
Karty:   15. Křemen (SLA), 28. Brychta (SLA) – 36. Abrham (CLI)
SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Brychta, Klíma, Směřička, Jošt, Sláma, Radovanovič, Homola (C), Záruba, Hájek, Křemen
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Rott (C), Bažant, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Zapletal, Abrham
Rozhodčí: Matyš – Lasch