Démoni zase doplatili na zbytečné chyby

Praha – Čtvrtou porážku v řadě utrpěli prvoligoví futsalisté České Lípy v dalším kole Chance futsal ligy.

Svěřenci trenéra Karla Kruliše podlehli na palubovce Slavie Praha 3:6 a rázem se ocitli v sestupovém pásmu, kde na momentálně předposledním místě mají osm bodů, tedy stejně jako dvanáctý SKP Třinecká ocel a desátý MADOS Hradec Králové. Ten má však dva zápasy k dobru.

SK Slavia Praha – FC Démoni Česká Lípa 6:3 (1:0)

Sešívaní začali lépe, když ve 2. minutě načal svůj gólový koncert Míča. V prvním poločase již další branky zásluhou dobře organizované obrany hostí nepadly, a tak se čekal vyrovnaný boj také ve druhé půli.
„O přestávce jsme si říkali, že nesmíme inkasovat, ale stal se opak a dostali jsme hned dva laciné góly, z toho jeden po malé domů,“ prohlásil českolipský kormidelník Kruliš. V obou trefách měl prsty domácí Míča, jenž si zkompletoval hattrick a Slavie vedla 3:0.
Za tohoto stavu se gólově probudili i Démoni: po střelách Tvrzníka a Bialeka bylo znovu zaděláno na drama. Domácí Michal Salák záhy sice zvýšil na 4:2, ale českolipský Bialek dal kontaktní branku na 4:3.
„Byli jsme blízko k vyrovnání, jenže další zbytečné góly, kdy jsme nedohráli soupeřovu situaci, nás definitivně zlomily. Myslím si, že jsme měli na to, abychom si odvezli alespoň jeden bod,“ litoval Karel Kruliš, jehož svěřenci v dalším kole hostí Helas Brno.
Martin Brychta, trenér SK Slavia Praha, po utkání přiznal: „Nic lehkého jsem nečekal a potvrdilo se, že v letošním ročníku první ligy lehcí soupeři nejsou. Česká Lípa předvedla výkon nad očekávání, proto jsem samozřejmě rád, že jsme nakonec zápas zvládli a připsali si tři body.“

Branky a přihrávky: 2. Ondřej Míča (Michel Melo), 21. a 23. Ondřej Míča (Michal Salák), 27. Michal Salák (Martin Brychta), 35. Michal Salák (Ondřej Vahala), 38. Michal Salák (Ondřej Míča) – 24. Břetislav Tvrzník (Stanislav Bejda), 26. a 28. Milan Bialek (Ondřej Havrda). Diváků: 90. Rozhodčí:Ondřej Černý, David Lafek
SK Slavia Praha: David Roshan, Ondřej Vahala – Tomáš Matějka, Ondřej Míča, Martin Brychta, Antonín Hrdina, Michel Melo, Petr Oliva, Jan Homola, Mikuláš Wojnar, Michal Salák, hlavní trenér: Martin Brychta st.
Démoni Česká Lípa: Milen Kirov – Jan Havlásek, Tomáš Vobořil, Ondřej Havrda, Martin Švec, Jan Bažant, Břetislav Tvrzník, Tomáš Fichtner, Milan Bialek, Stanislav Bejda, hlavní trenér: Karel Kruliš