Démoni zápas na Mělníku nezvládli a odvezli si sedm branek

Démoni se v pátek představili v rámci druhého kola nejvyšší futsalové soutěže na palubovce svého rivala, již od dob zápasu v druhé lize, z Mělníka. Démoni chtěli v tomto utkání přerušit sérii, když ještě na půdě Mělníka nezvítězili. To se jim, ale nepovedlo a navíc obdrželi od Olympiku sedm branek.

Na první branku zápasu se čekalo do páté minuty, kdy se k odraženému míči po volném kopu dostal Sváta a prostřelil Lecjakse v brance Démonů – 1:0. Druhá branka domácích padla už po minutě, kdy se střelou na zadní tyč prosadil Vokoun2:0. O snížení se postaral o minutu později po přihrávce Abrhama Švec2:1. Ve stejné minutě, ale Mělník odskočil opět do vedení o dvě branky, kdy Gabčo našel Wildera, který technickou střelou překonal Lecjakse – 3:1. V desáté minutě šel Mělník do tříbrankového vedení, kdy se po rychlém protiútoku prosadil Sváta4:1. Poslední slovo v prvním poločase měli Démoni, když v patnácté minutě utekl po lajně Výborný a prostřelil na zadní tyč Šandu – 4:2.

PO třech minutách druhého poločasu fauloval Výborný Gabča v pokutovém území a Mělník, tak dostal šanci skórovat z penalty, ke které se postavil, sám faulovaný, Gabčo, který se nemýlil a Mělník tak vedl už 5:2. Za dvě minuty se skóre měnilo znovu, když Sváta předložil Vokounovi míč před prázdnou branku a ten se nemýlil – 6:2. Ve dvacáté osmé minutě dal šanci Démonům Šiler, když se nechal za svůj faul loktem vyloučit a Démoni, tak hráli přesilovku, kterou ale nevyužili. Poslední branka zápasu padla ve třicáté třetí minutě, když po přihrávce Gabča završil hattrick Vokoun a uzavřel tak skóre zápasu na 7:2.

Ohlas trenéra Mělníku Jakuba Němce: „Jsem rád, že se nám podařilo převést výkon ze zápasu s Chrudimí a navíc jsme byli i produktivní. Dnes z toho bylo zasloužené vítězství, které mohlo být ještě výraznější. Věřím, že jsme na dobré cestě a naše výkony se ještě budou stupňovat.“

Ohlas trenéra Démonů Karla Kruliše: „Zápas s Mělníkem jsme absolutně nezvládli jak po taktické stránce, tak po fyzické Byli jsme u všeho pozdě a soupeř nás trestal z jednoduchých situací. Mělníku gratuluji k vítězství a my musíme poctivě pracovat dál a připravit se na další zápas, který bude opět těžký.“

SK Olympik Mělník : FC Démoni Česká Lípa 7:2 (4:2)

Branky: 5. Matěj Sváta (Lukáš Nečas), 6. Jiří Vokoun (Radek Šiler), 7. Wilder (Josef Gabčo), 9. Matěj Sváta (Radek Šiler), 23. Josef Gabčo, 25. Jiří Vokoun (Matěj Sváta), 33. Jiří Vokoun (Josef Gabčo) – 7. Martin Švec (Tomáš Abrham), 15. Petr Výborný (Karel Rozboud)

ŽK: 0 – Výborný, Mešič

ČK: Šiler – 0

Mělník: Martin Šanda , Pavlo Rusak – Jiří Novotný , Pavel Šuba , Joao , Matěj Sváta , Patrik Machytka , Lukáš Lehner , Josef Gabčo , Radek Šiler (čk 28 min.) , Jiří Vokoun , Wilder , Lukáš Nečas

hlavní trenér: Jakub Němec

FC Démoni: Lukáš Lecjaks, Milen Kirov – Tomáš Abrham, Petr Zapletal, Petr Výborný, Ondřej Havrda, Stanislav Bejda, Tomáš Fichtner, Pavel Caizl, Miroslav Rott, Muamed Mešić, Martin Švec, Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Jiří Lasch, Ondřej Černý – Vladimír Stádník