Démoni vstřelili Spartě čtyři góly, žádný bod si však domů neodvezli

Ani na devátý pokus se českolipským Démonům nepodařilo získat v letošní sezoně alespoň bod z venkovního utkání. Popravdě příliš se ani nepočítalo, že by si českolipští futsalisté ze včerejšího zápasu přivezli bodový příspěvek do tabulky, přece jenom Sparta je výkonnostně jinde. Nutno ale podotknout, že Lípa si domů nevezla žádný debakl a to díky divokému konci…

AC Sparta Praha – FC Démoni Česká Lípa  6:4 (2:0)

Trvalo dlouhých devět minut, než se poprvé měnilo skóre. První dílek svého hattricku zaznamenal Gabčo, druhou svou branku přidal v 17. minutě. Sparta měla v první půli ještě několik dalších nadějných příležitostí, ty však, stejně jako hosté, nedokázala proměnit.

I ve druhé půli se dlouho čekalo, než se halou nesl gólový jásot. Třetí branka totiž padla až ve 30. minutě (Jesus). Gabčo dovršil svůj hattrick ve 34. minutě. O minutu později to bylo díky Vokounovi už 5:0.

Pak se sice trefil hostující Švec, ale domácí si za chvíli po proměněném desetimetrovém kopu Skřivánka vzali pětigólový náskok zpět.

Závěr však patřil jednoznačně Démonům, kteří třemi góly (Abrhám, Rott, Fichtner) zmírnili rýsující se debakl.

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Zápas na Spartě byl opět o trpělivosti a prosazení se v koncovce, což se nám úplně v začátku nevedlo. První poločas jsme prohráli o dva góly, i přes řadu slibných šancí se nám nepodařilo skórovat. Druhá půle se nesla ve stejném duchu a opět jsme dostali laciný gól na tři nula, vzápětí jsme se vyfaulovali a přišli desetimetrové kopy Sparty a gól na pět nula. Potom Sparta už v zápase ztratila koncentraci a nám se povedlo dát čtyři góly, což je pro nás i v této situaci důležité, že jsme se prosadili gólově.“

Branky: 10. Gabčo, 17. Gabčo, 30. Jesus, 34. Gabčo, 35. Vokoun, 38. Skřivánek (10 m kop) – 37. Švec, 38. Abrhám, 39. Rott, 40. Fichtner

AC Sparta Praha: Gerčák (Plecitý, Rakvaag) – Bernardo, Carlinhos, Maicon, Diego, Jesus, Křivánek, Vokoun, Gabčo, Hora, Fejzullahi.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Mareš) – Rott, Fichtner, Švec, Havrda, Bužik, Hrubý, Klimt, Zapletal, Abrhám, Bialek.

Rozhodčí: Gasnárek, Slanina.