Démoni vítězí ve finále krajské části poháru

V pondělí večer se v Českolipské hale odehrálo finále krajské části poháru, ve kterém se z vítězství nakonec radoval domácí tým Démonů Česká Lípa, který dokázal po hektické závěru porazit svého soupeře z Liberce 2:1 a postoupila do celostátní části poháru.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, šance dostat se do vedení měli oba celky, ale dlouho se nemohli prosadit, až se z nástřelu po rohovém kopu prosadil Zapletal a lípa vedla 1:0 a když potom Liberec nevyužil přečíslení, potvrdilo se rčení „nedáš dostaneš“, se po výhozu Kirova prosadil Fichtner a Lípa tak vedla o poločase 2:0.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první, šance na obou stranách, ale vždy byli brankáři na svém místě, jediný, kdo se dokázal ve druhé půli prosadit byl Žoček, který snížil na 2:1. Více branek už v zápase nepadlo, ještě v hektickém závěru měl Liberec dvě velmi slibné možnosti srovnat z 10 metrových kopů, která ale ke smůle Liberce, neproměnil ani Žoček, ani bývalí hráč České Lípy Vobořil a Lípa se tak mohla radovat z vítězství. V závěru ještě při power-play Liberce zachytil míč směřující do branky rukou Žoček a obdržel tak červenou kartu.

Autor: Matyáš Bláha