Démoni v přípravě deklasovali českolipský Reas vysoko 19:1!

Česká Lípa – První přípravné utkání odehráli futsalisté FC Démoni, kteří se střetli v městském derby s Reasem, jenž v minulé sezoně nastupoval v krajském přeboru.
Rozdíl mezi nejvyšší futsalovou soutěží a krajským přeborem byl znát od začátku zápasu. Démoni svého soupeře prakticky k ničemu nepustili a zvítězili vysoko 19:1.

Trenér Démonů Karel Kruliš nasadil do úvodního přípravného duelu tři posily, jmenovitě brankáře Kerima a hráče do pole Havrdu a Vorkovce.
První šanci si vypracoval Reas, Oručuglo ale mířil nad branku. Poté už úřadoval účastník Chance futsal ligy. Po přihrávce Lakatoše z křídla na střed hřiště se prosadil Štěpán Hodač a vzápětí Havrda střelou z úhlu zvýšil na 2:0.
O minutu později operovali před brankou Kaňkovský s Bažantem a jejich spolupráci gólově zakončil Štěpán Hodač. V 8. minutě se trefil pod víko Jindřich Jäger a nepopulárního „bůra“ zasadil Reasu do prázdné brány zakončující Milan Lakatoš.
Vzápětí Tomáš Vobořil nechal vzpomenout na časy Karla Poborského a přesným lobem upravil na 6:0. Do konce prvního poločasu se mezi střelce zapsali Jäger, Bejda, Hodač a Havrda, takže Démoni opanovali úvodní půli poměrem 10:0.
Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, i když po přestávce měl Reas dvě dobré šance. Bárta nejprve pálil nad bránu a Pospíšilova tečovaná střela skončila mimo. Následně už vzali otěže zápasu do svých rukou, respektive nohou opět Démoni. Stanislav Bejda s Jiřím Musilem zvýšili na 12:0, aby se posléze během jedné minuty dvakrát prosadila nová akvizice Vorkovec.
Také v dalších minutách se hrálo převážně na jednu branku, konto Reasu dále zatížili Musil, Bažant, Bejda a znovu Musil. Po něm se do kolonky střelců vměstnal Karel Kaňkovský, jenž na svůj první gól čekal celý zápas. Dvaceti vstřelených branek se ale Démoni nakonec nedočkali, naopak Reas zaznamenal alespoň čestný úspěch, o který se postaral Ondřej Pospíšil. Démoni tak deklasovali Reas 19:1.
Další přípravné utkání odehrají Démoni ve středu 24. srpna od 20.30 hodin, kdy na domácí půdě přivítají druholigový celek Olympik Mělník.

FC Démoni Česká Lípa Reas – Česká Lípa 19:1 (10:0)

Branky a asistence: 3. Hodač (Lakatoš), 6. Havrda, 7. Hodač, 8. Jäger (Hodač), 10. Lakatoš, 14. Vobořil (Havrda), 16. Jäger (Kaňkovský), 18. Bejda, 19. Hodač, 20. Havrda, 24. Bejda, 28. Musil (Havrda), 29. Vorkovec, 29. Vorkovec, 30. Musil, 31. Bažant (Bejda), 35. Bejda, 36. Musil, 36. Kaňkovský (Bažant) 37. Pospíšil. Rozhodčí:Zlatník. Bez karet. Diváci: 20.
Démoni: Michálek (Kerim) – Bejda, Havrda, Bažant, Vobořil, Kaňkovský, Jäger, Lakatoš, Hodač, Musil. Trenér: Karel Kruliš.
Reas: Chramosta – Nevrlý, Sedláček, Ondrúšek, Alatas, Pospíšil, Bárta, Sixta, Oručuglo.
Autor: Michal Šandor