Démoni udělali důležitý krok k záchraně.

V pátek 18.2. se představili Démoni na své palubovce, kde přivítali brněnský Helas, se kterým získali v roce 2012 historicky první bod v lize. Pro Démony se jednalo o další důležitý zápas, v boji o přežití v nejvyšší soutěži, který zvládli a přiblížili se tak záchraně.

Lépe zápas začal hostující Helas, který se dostal do vedení ve čtvrté minutě, kdy od lajny nastřelil míč před branku Sznapka. Před brankou se nejlépe zorientoval Mužík, který dokázal tečovat míč za záda Kirova – 0:1. Do dvoubrankového vedení odskočili hosté o minutu později, kdy podobně jako první branka, padla po nástřelu před branku a teči před brankářem do branky, tentokrát si asistenci připsal Presl, branku vstřelil Doubravský – 0:2. Démoni odpověděli v osmé minutě, kdy se po rohu Fichtnera, krásnou střelou do horního rohu branky prosadil Hrdý, který tak zavelel k obratu – 1:2. Vyrovnání přišlo v desáté minutě, kdy se po dlouhé křižné přihrávce Caizla prosadil, pod horní tyč Klímkovi branky, Švec – 2:2. O tři minuti později už Démoni vedli, kdy se hosté odhodlali k power-play, což se jim vymstilo, když se přes celé hřiště, do odkryté branky, trefil Zapletal – 3:2. A když v poslední vteřině první půle zazdil obrovskou šanci Mužík, šlo se do kabin za stavu 3:2.

Hosté chtěli na domácí na začátku druhého poločasu vlétnou, ale srazila je chyba brankáře Klímka, který propustil střelu Hrdého mezi nohami– 4:2. Hosté pokračovali v náporu, ale ve třicáté páté minutě přišla branka domácích, kdy se po křižné přihrávce Rozbouda, přes celou šíři hřiště, prosadil Bejda – 5:2. Za pár vteřin už bylo, ale vedení domácích opět pouze o dvě branky, kdy se po přihrávce Cupák, prosadil do horního rohu branky Mužík – 5:3.

Víc už se toho v zápase nestalo, a tak si démoni připsali důležité body v boji o záchranu a utekli tak Žabinským Vlkům na rozdíl tří bodů. Démony čeká příští zápas na venkovní palubovce, když v pátek 25.2. zajíždí do Teplic, kde se utkají s místním Svarogem.

FC Démoni Česká Lípa : Helas Brno 5:3 (3:2)

Branky: 78. Radek Hrdý ( Tomáš Fichtner ), 10. Martin Švec ( Pavel Caizl ), 13. Petr Zapletal, 22. Radek Hrdý ( Petr Zapletal ), 35. Stanislav Bejda ( Karel Rozboud ) – 4. Jiří Mužík ( Jakub Sznapka ), 5. Bohumír Doubravský ( David Presl ), 35. Jiří Mužík ( David Cupák )

FC Démoni Milen Kirov – Tomáš Fichtner , Matěj Maur , Miroslav Rott , Jonáš Klimt , Milan Bialek , Martin Bulejko , Stanislav Bejda , Petr Zapletal , Pavel Caizl , Radek Hrdý , Jakub Matějka , Martin Švec , Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Helas Brno: Václav Klímek – David Presl, Bohumír Doubravský, Ivan Šarközy, David Cupák, Jiří Mužík, Jakub Sznapka

hlavní trenér: Tomáš Galia

Rozhodčí: Michal Čurda, Zdeněk Nagy – Bohumil Vrtal