Démoni šokovali gólem do šatny, výhru jim to ale nepřineslo

Skvělý obrat proti Českým Budějovicím (ze 4:6 na 7:6) se českolipským futsalistům včera nepovedlo v Liberci potvrdit.
FTZS Liberec – FC Démoni Česká Lípa 3:2

Oba týmy mají ambice se v této sezoně dostat do play-off. Nejlepší pětice první ligy ostatním týmům už trochu utíká, a tak to vypadá na velkou tlačenici o zbývající tři místa. Zatím se na nich drží jak šestá Česká Lípa, tak osmý Liberec.
Prvních deset minut nepřineslo žádnou vyloženou šanci. Až v 11. minutě se nebezpečně zastřeloval Janáček, avšak trefil jen hostujícího gólmana.
Českolipští měli první velkou šanci až ve 14. minutě, kdy šel Zapletal sám na domácího brankáře, ale též se neprosadil.
První gól se povedlo vstřelit domácím v 19. minutě. Dvořák si šikovně naběhl na přihrávku Benka a nedal Kirovovi žádnou šanci – 1:0.
Půl minuty do konce první půle měli domácí dvě nadějné šance na zvýšení skóre, nakonec to ale byli hosté, kdo se radoval z branky. Dvě (!) vteřiny před odchodem do šaten se prosadil Fichtner – 1:1.
Paradoxně však tato branka domácí nijak nerozhodila, protože na začátku druhého poločasu díky Rumlerovi a Janáčkovi opět vedli – 3:1.
Hostům se povedlo ve 28. minutě zásluhou Fichtnera snížit – 3:2.
To Démonům vlilo krev do žil a najednou měli převahu. Ne však nadlouho, protože Kubelka se dočkal ve 31. minutě po druhé žluté kartě vyloučení. V následné dvouminutové přesilovce se ale domácím nepodařilo zvýšit.
Hosté mohli vyrovnat, měli k tomu dvě velké šance. Abrhám ale pálil těsně vedle a Zapletalova střela skončila po teči brankáře na tyči!
Domácí se párkrát pokusili trefit odkrytou branku (Démoni hráli v posledních minutách power-play), ale stav utkání už se nezměnil.
Karel Kruliš (trenér Démonů): „Dnešní rovnocenná bitva měla šťastnější konec pro soupeře z Liberce, který potrestal naše chyby. První poločas byl opatrný z obou stran, byl to spíše boj na středu hřiště. Do druhé půle jsme do páté minuty pro mě nepochopitelně zůstali v šatně, jelikož nás soupeř pro náš laxní přístup potrestal dvěma góly a my museli opět honit výsledek. Poté se domácí uchýlili k jejich hře a to k bránění, čekaní na chybu a hrozili z brejků. Nám už se bohužel povedlo jen snížit na rozdíl jedné branky. Dnes jsme tady prohrát neměli a minimálně bod jsme si měli odvézt, ale soupeř byl hladovější a proto vyhrál. Tímto mu gratuluji ke třem bodům.“
Michael Vacek (trenér FTZS): „Jsem velmi rád, že se nám podařilo vybojovat tři body. Bylo to pro nás velmi důležité utkání. V prvním poločase jsme mohli odskočit o větší brankové rozdíl, ale bohužel se nám to nepovedlo a v poslední minutě jsme dostali srovnávací branku. V druhém poločase se nám podařilo dát rychlé dva góly a pak už jsme se mohli soustředit jen na defenzivu. Opět opakuji, pro nás velmi důležité tři body po těžkém zápase.“
Branky: 19. Dvořák (Benek), 23. Rumler (Henzl, Vrabec), 24. Janáček (Benek) – 20. Fichtner (Rott), 28. Fichtner
Karty:   16. Kubelka (CLI)   31. Kubelka (CLI)
FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – Vrabec, Bína P. (C), Baláž, Dvořák, Žoček, Rumler, Henzl, Benek, Janáček, Novotný, Daněk, Bína M.,
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Rott, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Zapletal, Abrham, Bejda
Rozhodčí: Šmíd, Nagy