Démoni si bohužel udrželi poslední příčku…

Poté co futsalisté Ústí nad Labem vyhráli minulou neděli nad Českými Budějovicemi, přeskočili v tabulce českolipský tým a uzemnili ho na posledním místě první ligy. Démoni však měli možnost po případné výhře právě nad Jihočechy se posunout zpět na předposlední příčku. To se jim však včera nepodařilo, dokonce nezískali se čtvrtým týmem od konce ani bod a jsou tak zaslouženě na úplném dně tabulky..

FC Démoni Česká Lípa – Dynamo PCO České Budějovice 2:4 (1:2)

Domácí nastoupili do utkání bez opor Fichtnera a Havrdy, těžko však posoudit, zda by jejich přítomnost něco na výsledku změnila.

Skóre utkání se poprvé měnilo v 11. minutě a to zásluhou hostujícího Radoucha, který poslal míč přesně k tyči – 0:1.

Radost však Jihočechům dlouho nevydržela, protože už za 25 veřin předvedl skvělou akci domácí gólman Kirov, který nejen že vystihl hostující přihrávku, ale dokonce byl i zakončovatelem následného útoku – 1:1!

Přesto nakonec do kabin odcházeli spokojenější hosté, když se znovu trefil Radouch – 1:2.

Hostujícím hráčům se povedlo brzy po příchodu na palubovku přidat další branku Radouchem, který tak zkompletoval hattrick – 1:3.

A to nebylo z jeho strany vše, protože ve 24. minutě to bylo jeho zásluhou už dokonce 1:4.

Když se povedlo domácímu Švecovi o tři minuty později snížit na 2:4, ještě se ten zápas nezdál být pro Démony ztracen, jenže to by se museli dostat do nadějných příležitostí, což se nestalo…

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Máme za sebou zápas, ve kterém jsme nebyli určitě horším týmem, ale opět jsme nebyli produktivní. České Budějovice využily každého zaváhaní a trestaly nás góly. Před zápasem jsme věděli, že jsou mimo hru Havrda a Fichtner, za karty mimo byl i Caizl a k tomu se přidalo zranění Zapletala. Ale přesto jsme podali dobrý výkon, jen ta koncovka nás trápí. .Nezbývá než zápasy, které jsou před námi, dohrát a na tuto sezonu rychle zapomenout.“

V pondělí se Démoni střetnou se Spartou: „V pondělí, kdy zavítáme na stále se zlepšující Spartu, pojedeme s cílem odehrát slušný zápas. Bude to nesmírně těžké utkání, ve kterém si musíme dokázat, že silné týmy nám sedí a umíme s nimi hrát vyrovnané partie,“ dodává Kruliš.

Branky: 11. Kirov, 27. Švec – 11. Radouch (Benát), 19. Radouch (pen.), 22. Radouch, 24. Radouch

Karty:   19. Rott (CLI), 30. Švec (CLI) – 15. Sláma (CEB)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Mareš – Bialek, Hrubý, Klimt, Rott, Švec, Zapletal, Abrhám, Bejda, Bužík

Dynamo PCO České Budějovice: Jasenský – Hric, Pouzar, Benát, Radouch, Slavík, Peterek, Sláma, Hrbáč

Rozhodčí: Vaněk, Nešněra