Démoni se v 1. lize opět zvedli

Česká Lípa – Českolipští Démoni předchozí dva zápasy v 1. lize prohráli, a tak v domácím duelu s Plzní měli co napravovat.

Pakliže se svěřenci trenéra Karla Kruliše chtěli udržet v první osmičce, museli bezpodmínečně vyhrát. To se jim nakonec povedlo, neboť zvítězili 6:4!

Zlomovým okamžikem celého utkání byla pasáž v rozmezí 27. až 29. minuty, kdy hostitelé nastříleli tři branky a položili tak základ k dvoubrankovému vítězství.

FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň 6:4 (2:0)

První větší šanci si vytvořili Severočeši, Havrda v přečíslení dvou na jednoho zvolil přihrávku na Vobořila, jehož střela skončila jen těsně vedle Kubíčkovy brány. Následně se ve středu hřiště napřáhl Havlásek, ale Kubíček na míč dobře viděl a vyboxoval jej do bezpečí. Ve 12. minutě se Démoni dočkali, Fichtner našel na zadní tyči dobře postaveného Tomáše Vobořila, který střelou do protipohybu nedal Kubíčkovi žádnou šanci.
V předposlední minutě prvního poločasu se družina kouče Karla Kruliše ujala dvoubrankového vedení po téměř identické kombinaci jako při prvním gólu. Švec oslovil na vzdálenější tyči Stanislava Bejdu, který propasíroval balón za brankovou čáru.
Po přestávce Plzeň přepnula na vyšší rychlostní stupeň a výsledek se dostavil záhy. Zdeněk Kasýk se prosmýkl českolipskou obranou a sám před Kirovem nezaváhal. Poté se o vyrovnání pokusil Štrajt, ale prosadil se až Jan Havel, který po přihrávce Holého do strany uklidil míč do prázdné brány.
Západočeši byli v té chvíli na koni, ale ze sedla je sesadily tři bleskové údery domácích hráčů.
Bejda se raduje po vstřelení druhé branky Démonů.
Vedení vrátil České Lípě Jan Havlásek, vzápětí se pěknou individuální akcí zakončenou gólem prezentoval Ondřej Havrda, povedenou dvouminutovku završil Patrik Mažári a Démoni vedli rázem 5:2.
Ještě v téže minutě ale snížil Zdeněk Kasýk, který byl před Kirovem dostatečně důrazný a procpal míč do sítě. Tentýž hráč měl posléze na kopačce další trefu, Kirov však zmenšil střelecký úhel a stoprocentní šanci zmařil.
Hosté pak sáhli ke hře bez brankáře. Ondřej Havrda se sice napoprvé do zcela odkryté klece netrefil, ale o sto dvacet sekund později už byl úspěšný. Stejný kousek chtěl předvést i gólman Kirov, ale mezi střelce se nakonec nezapsal.
Poslední slovo řekli Plzeňští, v poslední minutě rozvlnil síť Jan Havel, který upravil na konečných 6:4 pro Českou Lípu.

Z pohledu trenéra

„Zápas s Plzní nebyl vůbec jednoduchý,“ přiznává trenér České Lípy Karel Kruliš.
„Věděli jsme, že jsou pod velkým tlakem. Oni museli vyhrát, my mohli, a to se hraje lépe. Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit a chceme bodovat. Jak jsme si řekli, tak jsme plnili. Kluci to odmakali a byli zodpovědní, a proto jsme zápas zvládli na jedničku,“ řekl po utkání spokojený kouč Kruliš.
Jeho svěřenci mají po pěti kolech sedm bodů a v tabulce jim patří šesté místo.
„Nemůžu říct, že bych tohle čekal, ale věděl jsem, že tým je dobře doplněný. Trénuje se, a to je základ úspěchu. Zatím si vše sedlo a pokud nepřijdou zranění, tak půjdeme od zápasu k zápasu a budeme se snažit vytěžit co nejvíce. To, že jsme ve středu tabulky, je hezké, ale musíme být pokorní a zůstat na zemi. Soutěž je ještě dlouhá. (úsměv) Ale jinak je pohled na tabulku samozřejmě příjemný,“ netají spokojenost českolipský lodivod, který před začátkem sezony vytyčil jasný cíl: postup do play-off. Při nastoleném trendu by se toto přání mohlo stát realitou.
„Ano, říkal jsem, že bych si přál být do 8. místa, ale je to zatím daleko a musíme pořád dál poctivě pracovat a udržet se ve formě,“ krotí euforii.
V sestavě se objevil mladíček Ondřej Hrdlička. Má kormidelník Démonů v plánu v blízké budoucnosti zařazovat do prvoligového kádru vlastní odchovance?
„Ano, Ondru jsem pozval na trénink a začnu zvát ještě další. Nějaké hráče už v hlavě mám. K tomuto kroku jsem se rozhodl i proto, že juniorská soutěž se blíží a pro kluky je dobře a motivující zjistit, jak to chodí v A-týmu. Určitě je naším cílem dál hledat talenty a dávat jim šanci,“ naznačuje trenér Č. Lípy, že v budoucnu se budou fanoušci moci těšit na českolipské odchovance.
V příštím kole Démony čeká Hradec Králové, který bude v této sezoně nejspíš bojovat o záchranu.
„Zápas v Hradci bude o šest bodů. Pokud uspějeme, odskočíme v tabulce, ale pakliže prohrajeme, budeme na tom stejně jako soupeř. Je to o trpělivosti. Ale za sebe říkám, jedeme si do Hradce minimálně pro bod,“ uzavřel kouč Karel Kruliš.

Branky (asistence): 12. Vobořil (Fichtner), 19. Bejda (Švec), 27. Havlásek (Švec), 28. Havrda, 29. Mažári (Fichtner), 34. Havrda (Fichtner) – 23. Kasýk (Holý), 26. Havel (Holý), 29. Kasýk, 40. Havel (Štrajt). Rozhodčí: Lasch, Melničuk.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Michálek) – Kaňkovský, Havlásek, Bažant, Švec, Mažári, Vobořil, Bejda, Havrda, Hrdlička, Fichtner.
SK Interobal Plzeň: Kubíček (Landrgott) – Šíša, Koc, Mariánus, Kasýk, Štrajt, Stejskal, Abrham, Hibler, Holý, Hudaček, Havel, Forman.