Démoni se rozloučili s 1. ligou

Česká Lípa – V posledním utkání letošní sezony podlehli vítězi základní části z Příbrami vysoko 0:10.
Poslední zápas v nejvyšší futsalové soutěži odehráli českolipští Démoni na domácí palubovce proti Chrudimi, která u Ploučnice potvrdila roli favorita a zvítězila vysoko 10:0.

FC Démoni Česká Lípa – FK ERA-PACK Chrudim 0:10 (0:6)

Pod zisk tří bodů se podepsali především Max, autor hattricku, a Sidnei, který zaknihoval šest kanadských bodů za jeden gól a pětasistencí. Chrudim tak obsadila po skončení základní části první místo a může se chystat na boje v play-off. Démonům patří jedenáctá pozice, která znamená sestup do druhé ligy.
FC Démoni Česká Lípa - FK ERA-PACK Chrudim 0:10 (0:6). Chrudim se od začátku duelu usadila na útočné polovině a obrana Démonů odolávala rodícímu se tlaku do páté minuty, kdy se prosadil Lukáš Rešetár. Ve druhé polovině úvodního dějství se ERA-PACK ve sportovní hale rozstřílel a jen potvrdil, proč má nejlepší útok v lize. Rodrigo po přihrávce Sidneiho pálil přesně k tyči, následně se do centru Michala Mareše vložil Max a povedenou tříminutovku zakončil po spolupráci se Sidneim nejlepší střelec Chrudimi Radim Záruba.
V 17. minutě zvýšil na 5:0 Dentinho. Poté sice trefil Lukáš Rešetár tyč, ale o několik vteřin později své zaváhání napravil a volný prostor využil k přesné střele do šibenice. Démoni začali druhou půli aktivně, leč ke gólové koncovce to nevedlo. Naopak v čase 24:29 centroval do ohně Záruba a jeho nabídku zužitkoval Sidnei, jenž zakončil do prázdné branky. Další zářez na chrudimskou střeleckou pažbu přidal Felipe a až poté se o slovo přihlásili také domácí.
Zřejmě největší šanci zápasu si vypracoval po kooperaci s Hodačem Bejda, ale ve skluzu nedokázal přesně zamířit. Když svou šanci nevyužili hostitelé, udeřilo na druhé straně. Max dvěma góly zpečetil hattrick a výhru Chrudimi 10:0. ERA-PACK tak z prvního místa postupuje do play-off, zatímco Česká Lípa po roční anabázi nejvyšší futsalovou soutěž opouští.
Trenér České Lípy Karel Kruliš zhodnotil zápas následovně: „Kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Hráli jsme to, na co jsme měli. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale porazit Chrudim je v našem případě sci-fi. V některých pasážích jsme ale viděli, že se s nimi hrát dá. Klukům patří dík za to, jak k utkání přistoupili a odmakali ho, a to je pro mě příslib do druhé ligy. Každopádně máme na čem stavět.“

Branky: 5. Rešetár (Sidnei), 11. Rodrigo (Sidnei), 12. Max (M. Mareš), 14. Záruba (Sidnei), 17. Dentinho (M. Mareš.), 20. Rešetár (Sidnei), 25. Sidnei (Záruba), 29. Felipe (Sidnei), 33. Max (Slováček), 40. Max (Slováček). Rozhodčí: Milner, Čurda. Bez karet. Diváci: 250.
Česká Lípa: Bellada – Razák, Vobořil, Musil, Lakatoš, Bejda, Jäger, Havlásek, Hodač, Zemánek. Trenér: Karel Kruliš.
Chrudim: Ton (Žďánský ) – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, Dentinho, Sidnei, Kovács, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér: Jaroslav Bartušek.