Démoni se konečně odrazili ode dna!

Vysoké Mýto – Hezky a velmi dobře načali svoji letošní pouť za záchranou v nejvyšší lize futsalisté FC Démoni Česká Lípa.

Českolipští hráči v rámci 13. kola CHANCE futsal ligy obrali o tři body favorizovaný 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, a to pětigólovým rozdílem!

Nejzbach Vysoké Mýto – Démoni Česká Lípa 1:6 (1:4)
Výrazně jim k tomu pomohl nestárnoucí kapitán a tahoun Stanislav Bejda, autor hattricku a jedné asistence. „Nastoupili jsme s velkou pokorou a vědomím, že pokud neuspějeme, tak si zkomplikujeme cestu za záchranou, což se nestalo a po parádním výkonu si odvážíme velice cenné tři body,“ radoval se českolipský trenér Karel Kruliš.
Podle jeho slov byl tento důležitý zápas hodně náročný, hlavně psychicky. „A nejen to. Domácí hráli dost tvrdě. Věděli, že naše mužstvo posílilo a asi i proto byli motivovaní víc, než je zdrávo. Nevadí. Každopádně já musím pochválit celý náš mančaft za přístup k zápasu a bojovnost od všech kluků. Předvedli jsme skvělý týmový výkon.“
Na úvodní branku hostujícího Havrdy sice odpověděl Kubát, ale to bylo od domácích všechno. Do přestávky zkompletoval hattrick kapitán Stanislav Bejda a Českolipští rázem vedli 4:1.
Po přestávce Démoni přidali dvě trefy zásluhou Bažanta a Bialeka, takže si zaslouženě odvezli tři body a v tabulce se posunuli nad sestupové pásmo.
Kouč domácího Nejzbachu Roman Páral netajil zklamání. „Utkání se mi hodnotí nedobře, protože jsme důležitý mač prohráli, bohužel zcela zaslouženě,“ otevřeně přiznal kormidelník Páral a pokračoval: „V prvním poločase jsme hostům darovali luxusní tříbrankový náskok. V tom druhém jsme zkusili Lípu zmáčknout, vytvořili jsme si hodně šancí, ale nedokázali je proměnit. Nepřálo nám štěstí, navíc fakt výborně zachytal brankář Milen Kirov. Musíme se rychle probrat, protože jinak budeme ve stejné pozici, v jaké byli Démoni před vánoční přestávkou, kdy se zaměřili na boj o záchranu.“
V průběžné a neúplné tabulce nyní osmí Démoni ztrácejí na sedmé Vysoké Mýto jen čtyři body a v dalším kole (12. ledna) vyzvou na domácí palubovce mistrovský FK ERA-PACK Chrudim. Ten doma pouze remizoval s litoměřickým Gardenlinem 3:3.

Branky (asistence): 7. Kubát (Merkl) – 6. Havrda (Kostic), 12. Bejda, 16. Bejda, 19. Bejda (Tvrzník), 23. Bažant (Bejda), 38. Bialek. Rozhodčí: Filipský, Nagy, ŽK: 2:1. Diváků: 160.
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Sklenář, Jeníček, Michalec, Vágner, Vladyka, Šabata, Kubát, Merkl, Vácha, Koblasa, Novák.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bejda, Kostic, Vobořil, Šafář, Bažant, Žampa, Havrda, Bialek, Tvrzník, Havlásek.

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/demoni-se-konecne-odrazili-ode-dna-20170109.html