Démoni proti Chrudimi bojovali, ta si ale odvezla všechny body

Démoni se v pátek představili v rámci třetího kola nejvyšší futsalové soutěže na své palubovce, kde přivítali obhájce trofeje FK Chrudim. Utkání se neslo podle očekávání v duchu převahy Chrudimi. Démoni bojovali, ale proti jednomu z nejsilnějších týmů v nejvyšší soutěži si nepřipsali ani branku, a tak si Chrudim odvezla všechny body po výsledku 6:0.

Od úvodu utkání bylo jasné kdo je favoritem, protože už v první minutě nastřelil Everton z blízkosti břevno. Na první branku se čekalo do jedenácté minuty, když Torres našel po rohu Radovanoviče, který se dokázal v brankovišti obtočit okolo Výborného a uklidil míč k tyči Kirovovi branky – 0:1. O minutu později už to bylo 2:0, když Torres obešel u lajny Caizla a nastřelil míč před branku, kde se odrazil míč od boku Dóši do českolipské branky. Třetí branka padla minutu před koncem poločasu, když po signálu nastřelil na zadní Everton, kde se nacházel Radovanovič, který uklidil míč za záda Kirova – 0:3. Tímto výsledkem také skončil první ploločas.

Na první branku druhého poločasu se nečekalo dlouho, když už v první minutě druhého poločasu se po rohu Koudelky prosadil Drozd 0:4. Pátá branka padla ve dvacáté páté minutě, když si po střele Torrese srazil míč do vlastní branky Macháček0:5. Poslední branka zápasu padla ve třicáté první minutě, když Kirov vyrazil Drozdovu střelu pouze k Torresovi, který z první uklidil míč do českolipské branky – 0:6. Za zmínku stojí ještě vyloučení Torrese, který zbytečně v třicáté první minutě fauloval a obdržel červenou kartu. Následnou přesilovku však Démoni využít nedokázali.

Ohlas trenéra Démonů Karla Kruliše: „Zápas proti Chrudimi byl velice těžký hlavně v tom, že před zápasem nám zbylo sedm hráčů do hry, ale kluci předvedli kvalitní výkon proti skvěle připravenému soupeři, který válcuje jeden tým za druhým. Přežili jsme hodně akcí, které soupeř mohl trestat, ale stálo při nás štěstí.“

Ohlas trenéra Chrudimi Felipe Condeho: „Česká Lípa byla velmi dobře připravená, rychle k nám přistupovala a pěkně nás prověřila, což mě velmi těší. Naše výhra je zasloužená, kromě šesti branek jsme měli spoustu příležitostí, které jsme neproměnili. Jedinou komplikací je červená karta Torrese. Máme široký kádr, v dalším utkání nastoupí někdo jiný a není to výrazný problém, sám hráč si ale musí uvědomit, že je naprosto zbytečné se za rozhodnutého stavu nechat za faul na půlce vyloučit.“

FC Démoni Česká Lípa : FK Chrudim   0:6 (0:3)

Branky: 11. Marko Radovanović ( Torres ), 12. Martin Doša ( Torres ), 19. Marko Radovanović ( Éverton ), 21. Pavel Drozd ( Tomáš Koudelka ), 25. vlastní branka, 31. Torres ( Pavel Drozd )

ŽK: Abrhám, Výborný – Kubát

ČK: 0 – Torres

FC Démoni: Lukáš Lecjaks , Milen Kirov – Tomáš Abrham , Muamed Mešić , Miroslav Rott , Martin Macháček , Petr Výborný , Petr Zapletal , Stanislav Bejda , Pavel Caizl

hlavní trenér: Karel Kruliš

ChrudimDudu, Daniel Javorski – Roman Mareš, Marko Radovanović, Max, Jaroslav Kubát, Martin Šejvl, Pavel Drozd, Dominik Balog, Tomáš Koudelka, Martin Doša, Torres, David Drozd, Éverton

hlavní trenér: Felipe Conde

Rozhodčí: Radek Dragoun, Lubomír Řeháček – Michal Milner