Démoni přišli o vítězství v poslední minutě

Po solidním výkonu proti mistrovské Chrudimi odjížděli futsaloví Démoni do Ústí nad Labem jistě s vidinou zisku minimálně bodu. „Pevně věřím, že jsme na soupeře nachystaní a neodjedeme s prázdnou a už budeme bodovat, pokud chceme pomýšlet na playoff,“ uvedl před zápasem českolipský trenér Karel Kruliš.

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Démoni Česká Lípa 9:8 (1:4)

Ke vší úctě k soupeři, Démoni si nemohli dovolit prohrát. Vždyť koho jiného porazit než poslední tým tabulky, který v šesti zápasech nezískal ani bod.

Začátek však začal lépe pro domácí, kteří se ve čtvrté minutě ujali díky Macháčkovi vedení – 1:0.

Démoni ale dokázali hned za minutu zareagovat, po asistenci Havrdy se přesně trefil Fichtner – 1:1.

Do vedení se Česká Lípa poprvé dostala v deváté minutě. Opět v tom měl prsty Fichtner, ale tentokrát jako nahrávač Rottovi – 1:2.

Jako dobrý tah se jevil oddechový čas, který si v 17. minutě vzal hostující kouč. Záhy po návratu na palubovku jeho svěřenci vsítili třetí branku utkání  po spolupráci Fichtnera (nahrávka) a Zapletala (střelec) – 1:3.

Tomáši Fichtnerovi se první poločas vydařil na jedničku, což potvrdil další asistencí o minutu později a opět přesně našel Zapletala – 1:4.

Po první půli se zdálo, že si Lípa dojde pro výhru, jenže ve druhé dvacetiminutovce se děly věci…

Čtyři a půl minuty stačily na to, aby Rapid skóre otočil. Mezi 25. a 29. minutou se postupně trefili Ostrák (2x), Výborný a Koc – 5:4.

Ve 30. minutě už to bylo dokonce zásluhou Výborného pro domácí o dvě branky – 6:4.

V téže minutě ale Démoni snížili po brance Abrháma (asistoval opět Fichtner!!) na nadějný jednobrankový rozdíl – 6:5.

Poté sice hosté srovnali (Abrhám), jenže Rapid si rychle vzal vedení zase na svou stranu (Ostrák).

Brankostroj však nekončil, tentokráte to byli zase hosté, kdo se radoval ze sedmého gólu zápasu. Abrhám završil hattrick – 7:7.

Jestli Démoni opravdu chtějí pomýšlet na play-off, jak zmínil v úvodu jejich trenér, museli zabrat a získat z tohoto utkání body. Nasměroval je k tomu gól Fichtnera ve 37. minutě – 7:8.

Domácí mohli na začátku poslední minuty srovnat díky nařízenému desetimetrovému kopu, ale Ostrák ho neproměnil. Rapid to však mrzet nemuselo, protože se mu přece jenom podařilo nejenom srovnat, ale dokonce i zápas otočit! Nejdříve vstřelil gól Výborný a v poslední vteřině (!!) uzavřel skóre utkání opět Výborný – 9:8.

Karel Kruliš (trenér Démoni Česká Lípa):

Zápas, který řekl bych jsme měli vyhraný jsme z nepochopitelného důvodu prohráli. Myslím, že pro diváka u obrazovek to musel být velký zážitek a je velká škoda, že u toho nemohly být fanoušci v hale. Ústí gratuluji k vítězství a prvním ligovým bodům.

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí n. L):

Po několika utkáních se nám konečně podařil vstup do utkání, kdy jsme se dokázali rychle ujmout vedení. Česká Lípa však v průběhu prvního poločasu ukázala své kvality a otočila výsledek ve svůj prospěch a zaslouženě si držela tříbrankové vedení po prvním poločasu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že utkání můžeme ještě otočit a to se nakonec také podařilo. Průběh druhého poločasu byl bláznivý, ale se šťastným koncem pro Rapid. Zápas musel diváky bavit, hodně branek, hodně emocí a historicky první prvoligové body pro Rapid. Chtěl bych poděkovat hráčům, že utkání nevzdali a bojovali o výhru doslova až do poslední vteřiny a fanouškům, kteří nám na dálku drželi palce.

Branky: 4. Macháček (Jelínek), 25. Ostrák, 25. Výborný (Ostrák), 27. Ostrák, 29. Koc (Ostrák), 30. Výborný (Koc), 32. Ostrák (Zajíček), 40. Výborný (Ostrák), 40. Výborný – 5. Fichtner (Havrda), 9. Rott (Fichtner), 17. Zapletal (Fichtner), 18. Zapletal (Fichtner), 30. Abrhám (Fichtner), 32. Abrhám (Zapletal), 32. Abrhám (Fichtner), 37. Fichtner (Mareš)

Karty: 7. Koc (RUL), 13. Výborný (RUL), 32. Zajíček (RUL), 40. Jelínek (RUL), 40. Mrázek, vedoucí (RUL) – 24. Abrhám (CLI)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (21.Votava, Džudža) – Rozboud, Zajíček, Macháček, Jelínek,  Jaroslav Zápotocký – Ostrák, Koc – Výborný, Gajdoš – Hajaš, Jiří Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.

FC Démoni Česká Lípa: M. Mareš (Kirov) – Havrda, Fichtner, Zapletal, Abrhám – Rott, Bialek – Caizl, Švec – Bužík, Klimt, Bejda, R. Hanzlík. Trenér: Karel Kruliš.

Rozhodčí: Nagy, Kresta; delegát: Drobný

Autor: Alexandr Neugebauer